22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Haziran 2014 Salı 11:25

Kent Konseyi Sıcak Takipte

Son günlerde ölümlü kazalarla anılan Dereboğzı yolu ile ilgili Kent Konseyi sıcak takip başlattı.
Kent Konseyi Sıcak Takipte

Isparta Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Mahmut Bülbül Harita Yüksek Mühendisi Süleyman Gülboy ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Mehmet Ören Dereboğazı yolu çalışmalarının hangi aşamada olduğu konusunda bilgilenmek için Antalya 14. Karayolları bölge müdürü Şenol Altıok’u makamında ziyaret etti.

Bölge Müdürü Altıok, Burdur yolunun il yolu olmasına karar verildiği projesinin bittiği, ihalesinin ise bekleme sürecinde olduğunu kaydetti.

Dereboğazı bölünmüş çift yolunun çalışmalarına geçtiğimiz hafta projesinin hazırlanmış olmasıyla başlatıldığı 2014 proje programına alındığı, Ş.Karaağaç, Yalvaç arası duble yol çalışmalarının da başlatıldığını ifade etti.

Bölge müdürü Altıok, Dereboğazı yolunda 80 Kilometrelik bir ön çalışma ve etüd yapıldığını belirterek “80 Kilometrelik bir güzergahta tespit yaptık. Şüphesiz tüneller tümsekler vahşi bir coğrafya ile karşı karşıyayız. Ancak üstesinden gelinemeyecek bir yol değil. Yeter ki Karayolları Genel Müdürlüğümüz ve Ulaştırma Bakanlığımız bu işi hızlı tutarlar Karayollarımızda ki kazaları da en aza indirgemiş oluruz” şeklinde yorumladı.

Sav kasabasından Dereboğazına kadar yol incelemeleri yapan Mahmut Bülbül ve ekibi yol güzergahında 80 kilometrede 44 hız tabelası tespit ettiklerini, ağır tonajlı kamyonların ise yolu tahrip ettiklerini fotoğraflarla sundu.

Bölge müdürü Altıok;“Artık bunlardan kurtulacağız çift yol olduğunda bu 44 tane hız tabelası olmayacak. Sürücülerimiz güvenli bir yolda seyahat edecekler. Her 50m’de bir hız tabelası kontrolü yapmak ihtiyacı duymayacaklar.” Dedi.
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR