26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
26 Haziran 2012 Salı 16:47

Kerevit Projesi Haber Türk'te

Avrupa Birliği ve Türkiye arasında sivil toplum diyaloğunu güçlendirmek için Türkiye coğrafyasına yayılmış 41 projenin hibe faydalanıcıları 23 Haziran Cumartesi İstanbul'da bir araya geldi.
Kerevit Projesi Haber Türkte

Geçtiğimiz 14 aydır, tarım - balıkçılık, kültür ve sanat alanlarında Avrupa Birliği üye ülkelerinden ortaklarla sivil toplum örgütlerinin gerçekleştirdiği çalışmaların değrlendirildiği toplantıda, sivil toplum temsilcileri, hem bu süreçte yaşadıkları deneyimleri hem de karşılaştıkları zorlukları birbiriyle paylaşma fırsatı yakaladı.

Avrupa Birliği Bakanlığı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Merkezi Finans ve İhale Birimi temsilcilerinin de katıldığı ve grup çalışmalarıyla ortaya çıkan sonuç ve önerilerin paylaşıldığı toplantıda, sivil toplum kuruluşları arasında geniş bir network kurulmasına da destek verildi.

24 Haziran Pazar günü Habertürk'te yayınlanan Oylum Talu'yla Burası Haftasonu programına, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve AB-Türkiye Sivil Toplum Diyaloğu II bünyesinde yürütülen projeler konuk oldu.

Yaklaşık 2 saat süren program süresince, Türkiye'de Avrupa Birliği fonlarıyla sivil toplum insiyatifinde tasarlanıp, hayata geçirilen projeler izleyiciyle paylaşıldı.

Program sırasında,Doç. Dr. Adem Korkmaz ve S.S. Eğirdir Merkez Su Ürünleri Koop. Başkanı Ali Yaşar Binatlı tarafından Isparta Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen " Türkiye'de Kerevit Üretim ve Pazarlamasının Geliştirilmesi" projesi tanıtıldı.

Avrupa Birliği hibe programlarının geniş kapsamlı olarak tanıtıldığı program, Türkiye'de bir çok sivil toplum kuruluşuna hibe projelerine başvurma konusunda teşvik edici bir rol de üstlendi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR