21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
17 Haziran 2011 Cuma 06:50

Kılıçdaroğlu'nu Zor Durumda Bırakacak İtiraf!

"Demirel'le görüşmedim" diyen Kılıçdaroğlu Süleyman Demirel'in bu itirafından sonra çok zor durumda kalacak.
Kılıçdaroğlunu Zor Durumda Bırakacak İtiraf!

Demirel, haftalardır tartışılan "CHP'de Demirel'in isteğiyle seçilen isimler Dp'ye geçip, grup kuracaklar" iddialarına yanıt verdi:

"Allah şahidimdir kimse için böyle bir talepte bulunmadım. Tek istisna Mehmet Haberal'dır. O mesele de tamamiyle insanidir."

HABERAL GRUP MU KURACAK?

Milletvekili aday listelerinin belli olmasıyla birlikte 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in "listelere kendi istediği isimleri yerleştirdiği" iddia edildi. Miting meydanlarında Başbakan Erdoğan tarafından da eleştirilen Demirel için 12 Haziran'da yapılan seçimin ardından yeni bir iddia daha ortaya atıldı.

CHP listelerinden Demirel'in isteğiyle milletvekili seçilen geçmişte merkez sağda yer alan isimlerin Dp'ye geçecekleri veya yeni bir parti çatısı altında Meclis'te grup kuracakları ileri sürüldü. Demirel'in isteğiyle 12 Haziran'da CHP listelerinden milletvekili seçilen isimlerin ise Ergenekon davasının tutuklu sanığı Mehmet Haberal ile eski ATO başkanı Sinan Aygün, eski Dp Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, eski DYP'li bakan Turan Tayan olduğu iddialara eklendi.

HABERAL İLE İLGİLİ RİCAM TAMAMEN İNSANİDİR

Seçim meydanlarında Başbakan'ın da eleştirilerinin ardından CHP'yi parçalayacağı ithamlarına hedef olan Demirel, iddialara tepki gösterdi. Demirel yaptığı açıklamada şunları söyledi: "CHP listeleri üstünde etkili olduğum iddiaları, Başbakan tarafından da meydanlarda telaffuz edildi.

Allah şahidimdir ki kimse için böyle bir talepte bulunmadım. Tek istisna Mehmet Haberal'dır. Onunla ilgili mesele de tamamıyla insanidir. Aslında benimle ilgili isnatlar umurumda olmazdı. Ama başkalarına zarar verebilir. Hassasiyetim bundan."

KILIÇDAROĞLU BÖYLE BİR RİCA OLMADI DEMİŞTİ

''Sinan Aygün ve Mehmet Haberal ile Turhan Tayan'ın aday gösterilmesi hususunda, Süleyman Demirel size herhangi bir tavsiyede, telkinde bulundu mu?'' sorusuna Kılıçdaroğlu, ''Hayır. Demirel ile çok önceden görüştüm. Bir telefon görüşmemiz oldu. Ondan önce yüz yüze Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'nde ben konferans veriyordum. Sayın Demirel de konuşmacıydı. Birlikte uçakla döndük. En son yüz yüze görüşmemiz o. Onun dışında bir kez telefonda görüştük. Ama aday belirleme konusu hayır, hayır...'' diye yanıt verdi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 5 yorum yapıldı.
    YAZARLAR