16 Ağustos 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
11 Mart 2018 Pazar 18:05

Kiraz üreticilerin Sorunları Ele Alındı

Kiraz üreticilerin Sorunları Ele Alındı
Kiraz üreticilerin Sorunları Ele Alındı

Uluborlu İlçesinde tarım sektörünün konuşulduğu değerlendirme toplantısı Uluborlu belediye düğün salonunda gerçekleştirildi. Programa Uluborlu Kaymakamı Cem Gümrükçü, Uluborlu Belediye Başkanı Mehmet Ünverdi, Tarım İl Müdürü Mehmet Tuğrul, İl Müdür Yardımcısı Ayhan Yaman, İl Müdürlüğü Şube Müdürleri ve konu uzmanı personeller, sektör temsilcileri, daire amirleri ve çiftçiler katıldı. Açılış konuşmasını yapan Uluborlu Belediye Başkan Mehmet Ünverdi öncelikle katılım sağlayanlara teşekkür etti. Konuşmasının devamında ise Uluborlu'da yaşanan tarımsal sıkıntılara değindi.

Başkan Ünverdi'den sonra ise İl Müdürü Mehmet Tuğrul'da bir konuşma yaptı. Tuğrul İl Müdürlüğü olarak yapılan çalışmalar hakkında kısaca bilgi vererek "her zaman her konuda çiftçilerimizin yanında olmaya gayret gösteriyoruz" dedi.    

Uluborlu Kaymakamı Cem Gümrükçü ise yaptığı konuşmasında tarım sektöründe faaliyet gösteren kurumların daha sık ilçemize gelerek çiftçilerimizle irtibat halinde olmaları gerektiğine değinerek, ilçe ve köylerden merkezlere göçün ancak tarım ve hayvancılığın gelişmesiyle mümkün olabileceğini söyledi.

Protokol konuşmalarının ardından sektör temsilcilerinin sunumlarına geçildi. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Isparta İl Koordinatörlüğünden Uzman Ahmet Yılık, İl Müdürlüğünden Biyolog Mehmet Tunç, TARSİM Bölge Müdürü Mustafa Değer ve Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsünden Dr. Hasan Cumhur Sarısu sunumlarını tamamladıktan sonra çiftçilerden gelen soruları cevapladılar. Soru cevap bölümünün tamamlanmasının ardından program sona erdi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR