19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
17 Ocak 2014 Cuma 16:27

Kırmızı Ete Zam Yapıldı

Ete üretici bazında 50 kuruş ile 1 lira arasında değişen bir zam yapıldı.
Kırmızı Ete Zam Yapıldı

Kırmızı ette sadece üretici bazında fiyat artışı yapıldığını vurgulayan Tunç, "Enflasyon oranını geçmeyecek şekilde bir fiyat artışı yapıldı. Şu anda yem girdilerinde de bir fiyat artışı var zaten. Bu nedenle üretici bazında 50 kuruş ile 1 lira arasında değişen bir zam yapıldı ancak basında çıktığı gibi 4 liralık bir zam söz konusu değil" ifadesini kullandı.

Tunç, enflasyon rakamları ve yem girdilerinin bu zamda etkili olduğunu belirterek, "Kırmızı etin üreticiden çıkış fiyatında bir zam yapıldı sadece. Üretim yapan insanın kar yapabilmesi için gereken bir durum. Zam oranını yüksek göstermek piyasayı speküle etmektir. Halkımız, bu konuda dikkatli olmalı. 50 kuruş ila 1 lira arasında bir zam var ve bunun üstünde bir durum yok.Market fiyatlarında değil, üretici fiyatlarında bir zam yapıldı" diye konuştu.

Üretici fiyatlarına yapılan zammın, market fiyatlarına nasıl yansıyacağını bilemediklerini anlatan Tunç, "Marketteki fiyatlar zaten tavan noktasında. Marketteki ürünlere yapılacak zam da 50kuruş ile 1 lirayı geçmemeli. Fazla bir fiyat artışı olmamalı. Üretici fiyatındaki zam, düşükmiktarda. Market fiyatlarına yüksek yansıyabilir. Bu konuda herkes dikkatli olmalı. 4 liralık bir fiyatartışı kesinlikle yok" dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR