14 Ağustos 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
19 Şubat 2018 Pazartesi 12:13

Kitap Fuarı’na 127 Yazar, 223 Yayınevi Katılacak

Kitap Fuarı’na 127 Yazar, 223 Yayınevi Katılacak
Kitap Fuarı’na 127 Yazar, 223 Yayınevi Katılacak

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, 2-11 Mart tarihleri arasında Gökkubbe’de düzenlenecek 2. Kitap Fuarı’na şuanda kesinleşen 127 yazar ile 223 yayınevinin katılacağını bildirdi. Yazar sayısının 140’a çıkmasını beklediklerini ifade eden Günaydın, “Geçen yıl katılmasını istediğimiz ancak gelmeyen 6 yayınevi bu sene kendi istekleriyle katılacaklar. Bu fuarımızda hiçbir şehirde olmayan bir katılım olacak” diye konuştu.

İlki geçen yıl gerçekleştirilen Kitap Fuarı’nın ikincisi 2-11 Mart tarihleri arasında Gökkubbe Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Geçen yıl 244 bin kişinin ziyaret ettiği fuara bu yol gerek yayınevi gerekse yazarlar tarafından yoğun bir ilgi var. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, şuanda 127 yazarın kesin geleceğini ifade ederek, yayınevi sayısında da geçen yıla oranla ciddi artış olduğunu söyledi.

1. KİTAP FUARINA 244 BİN KİŞİ KATILDI

İlk kitap fuarına olan yoğun ilgiden dolayı büyük onur duyduğunu belirten Başkan Günaydın, “1. Kitap Fuarında yüzde 100 başarı demek o şehrin nüfusunun yüzde 20’si demektir. Fuara nüfusun yüzde 20’si geliyorsa başarılı bir fuar sayılıyor. Bizde o zaman 217 bin nüfus vardı. Fuarımıza 41 bin kişi gelseydi yüzde 100 başarılı sayılacaktı. Bizim fuarımıza 244 bin kişi katıldı. Ben açıkçası bu kadar beklemiyordum. Duyurumuzu güzel yaptık, vatandaşlarımızı haberdar ettik. Bu kadar güzel rakamla karşılaşacağımızı beklemiyordum. Isparta halkı beni mutlu etti. Demek ki Isparta halkı okuyor” dedi.

GEÇEN YIL ISRARLARA RAĞMEN GELMEYEN 6 YAYINEVİ BU YIL İSTEKLİ OLDU

Geçen yıl ki fuara 110 yazar katıldığını kaydeden Başkan Günaydın, şunları söyledi: “2. Kitap Fuarı için 127 yazarımız kesinleşti. Toplamda 140 yazarımızın gelmesini bekliyoruz. Geçen yıl 140 yayın evi fuarımıza katılmıştı. 2. Kitap Fuarına 223 yayınevi katılacak. Geçen yıl bizim katılmasını istediğimiz 6 yayınevi vardı. Kendilerine yalvardık ama yine gelmediler. Bu yıl o gelmeyen yayınevleri kendileri teklif etti. 6 yayınevimiz de bu fuara katılacak. Hiçbir şehirde olmayan bir katılım olacak.

ÜCRETSİZ OTOBÜS SEFERLERİ OLACAK

Kaymakkapı meydanı ve üniversiteden ücretsiz otobüsler kalkacak. Hatta Mehmet Akif Üniversitesi’nden de otobüs seferlerimiz olacak.

FUAR ALANIMIZ YETMİYOR

 Afyon ve Burdur’dan yoğun katılım olacak. Gökkubbe Fuar merkezimizin yerleşimini ayarladık. Ama fuar alanımız şuanda yetmiyor. Önümüzdeki büyük projelerin içinde 500-600 metre uzunluğunda bir fuar merkezi yapılacak. Gökkubbe’nin 5-10 katı olacak. 2. Kitap Fuarı’na da katılım iyi olursa Isparta bu alanda marka olmuş oluyor.”

 KİTAP FUARINA KATILACAK BAZI YAZARLAR ŞÖYLE;

Prof. Dr. İlber Ortaylı, İhsan Eliaçık, Prof. Dr. Işıl Sevil Atasoy, Cansu Canan Özgen, AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, Engin Alan, Zafer Alagöz, Hanife Avcı, Murat Yetkin, Koray Yersüren, Kahraman Tazeoğlu, Saba Tümer, İclal Aydın, Mustafa Balbay, İbrahim Kaboğlu, Pelin Çift, Prof. Dr. Adem Çaylak, Filiz Puluç.

 GÜLSES GAZETESİ

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR