20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
07 Kasım 2013 Perşembe 15:05

Kızlı Erkekli Tost Yediler

Isparta Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi’nde Ajans32’nin gündeme getirdiği kızlı erkekli yemek yeme yasağı protesto edildi. SDÜ ADT üyesi öğrenciler okul bahçesinde kızlı erkekli yemek yiyerek yasağı protesto etti.
Kızlı Erkekli Tost Yediler

Burası Isparta Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi… fotoğrafta görünen gençler ise Süleyman Demirel Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu üyeleri… Okulun bahçesinde ‘kızlı erkekli’ tost yemelerinin sebebi okul yönetiminin yemekhanede kız ve erkek öğrencilerin bir arada yemek yemesini engelleyen uygulamayı protesto etmeleri.ajans32Isparta Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi yönetiminin yemekhanede kızlı erkekli yemek yenmesini engelleyen uygulamayı protesto eden SDÜ ADT üyesi öğrenciler okulun bahçesine gelerek burada kızlı erkekli tost yedi.
Lise öğrencilerinin de desteklediği grup ülkede ayrımcılık yapan anlayışa karşı olduklarını kaydetti.O UYGULAMA GERİ ÇEKİLDİ
Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi Müdürü Kenan Köse, okulun pansiyon kısmındaki yemekhanede yapılan bu uygulamanın, öğrencilerin aşırı kalabalık olması nedeniyle başlatıldığını kaydederek, “Yemekhaneden 260 öğrenci yararlanıyor. Öğle yemek saatinde çok uzun kuyruk oluşuyor ve pansiyon dışına kadar taşıyor. ‘Bu konuda ne yapabiliriz?’ diye düşündük. Pansiyonda çözüm noktasında fikir alışverişinde bulunduk. Öğrencilerin talebi üzerine, böyle bir uygulama başlatıldı. Birinci grup öğrenci yemek yerken, diğer grup ders çalışarak, soru çözerek yemek saatini bekliyordu. Bugün hava şartları iyi ancak kışın öğrencilerin dışarıda beklemesi imkansız. Öğrencilerin dışarıda beklememesi için böyle bir uygulama yapıldı.” Dedi.Uygulamanın resmi bir yazıyla yapılmadığını vurgulayan Köse, “Uygulama sadece yatılı öğrencileri kapsıyordu. Bu öğrenciler zaten kahvaltı ve akşam yemeğinde aynı salonda birlikteler. Okul zaten karma eğitim veriyor. Amacımız öğrencilerimizin öğlen saatlerinde dışarıda beklemesini önlemek. Ancak birkaç kişiden tepki gelmesi üzerine uygulamaya son verdik” diye konuştu.Öte yandan İl Milli Eğitim Müdürü İlyas Can'da Uygulamayı duyar duymaz kaldırttığını kaydederek "Öğrenciler yemek yerken, izdiham oluşmaması için okul müdürü kız erkek şeklinde ayrım yapmış" dedi.

Can, Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi pansiyonundaki yemekhanede kızlarla erkeklerin ayrı yemek yediği iddiasıyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Öğrenciler yemek saatinde izdiham oluşturduğu için okul müdürü öyle bir uygulama başlatmış. Kızlarla erkekler yerine 9, 10, 11. sınıflar şeklinde düzenleme yapsaydı yanlış anlaşılmamış olurdu. Uygulamayı öğrenir öğrenmez kaldırttım."


Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 25 yorum yapıldı.
    YAZARLAR