23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
21 Mart 2012 Çarşamba 13:26

Korkmazdan Dereboğazı İçin Birliktelik Mesajı

Demokrat’ın gündeme getirdiği Isparta’yı Antalya’ya bağlayan Dereboğazı yolunun devre dışı bırakılması adımına karşılık MHP Milletvekili Nevzat Korkmaz, henüz geç kalınmadığını belirterek iktidar vekillerine ‘Konuyu siyasete alet etmeden çözelim’ çağrıs
Korkmazdan Dereboğazı İçin Birliktelik Mesajı

Demokrat’ın gündeme getirdiği Isparta’yı Antalya’ya bağlayan Dereboğazı yolunun devre dışı bırakılması adımına karşılık MHP Milletvekili Nevzat Korkmaz,  henüz geç kalınmadığını belirterek iktidar vekillerine ‘Konuyu siyasete alet etmeden çözelim’  çağrısında bulundu.

MHP Milletvekili Nevzat Korkmaz, Isparta’nın duble yol yatırımlarından yeterince faydalanmamasından ve yeni duble yol yapım planlarının içerisinde olmamasından dolayı, bundan tam bir ay önce cevaplanmak üzere Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldım’a sorular ilettiğini söyledi.

Isparta için duble yol yapım planları içerisinde olmadığını sorduğuna dikkat çeken Korkmaz, “Kamuoyunun dikkatini bu konu üzerine bir ay önce çekmeye çalıştım. Isparta’nın yatırım kapsamında olmadığını ben aylar önce gördüm fakat iktidar partisi milletvekili arkadaşlarımız bunu göremedi yad a görmek istemedi. Üzülerek söylüyorum ki bu sorularım da Ulaştırma Bakan tarafından cevaplandırılmadı. Ulaştırma Bakanlığı, duble yol kapsamına alınması beklenen Dereboğazı karayolunu görmeyerek, bölünmüş yol hattını Ağlasun kavşağından Burdur-Antalya arası bölünmüş yoluna bağladı. Bu konunun sorumluluğu İktidar partisi milletvekili arkadaşlarımızındır. Isparta Kamuoyunun bilmesini isterim ki hiç bir şey için geç değildir, iktidar partisi milletvekili arkadaşlarımıza buradan sesleniyorum; Ne yapılması gerekiyorsa birlikte hareket etmeye edelim Isparta için güçlerimizi birleştirelim. Ben muhalefet milletvekili olarak konunun siyasete alet edilmeden çözülmesi taraftarıyım.  Isparta’yı çaresizliğe yada kısır siyasete mahkum etmeyelim” diye konuştu.

İŞTE KORKMAZ’IN SORU ÖNERGESİ
MHP Milletvekili Korkmaz, 3 Kasım 2002 Tarihinden bugüne kadar iktidarda olan AKP hükümetleri duble yol çalışmaları konusunu hep gündeme getirdiğini ve duble yol çalışmalarının kendi dönemlerinden önce hiç yapılmadığını öne sürerek Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından yanıtlanması üzerine şu soruları yöneltmişti: "2002 yılından bugüne kadar toplam kaç kilometre duble yol yapılmıştır? Bu yapılan duble yolların kaç kilometresi Isparta’yı kapsamaktadır?  2012 yılı duble yol yapım planlamanızda Isparta var mıdır? Eğer yoksa niçin Isparta 2012 duble yol yapım planlamasın da yer almamaktadır?  Isparta Keçiborlu kavşağından Isparta ve Burdur ayrımındaki Gümüşgün Kavşağı'na kadar yön tabelalarında Isparta-Antalya yön levhası kaldırılmış, Burdur-Antalya levhası yerleştirilmiş sanki Antalya’ya Isparta’dan gidilmiyormuş gibi bir yol tarifi verilmiştir? Isparta kamuoyunun baskısı ile bu hata düzeltilmiştir. Bakanlığınız tarafından Isparta, Burdura göre daha önemsiz bir il olarak mı görülmektedir ki böyle bir uygulamaya tenezzül edilmiştir?" dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR