19 Ocak 2022 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
18 Ekim 2010 Pazartesi 10:55

Kosgeb'in Hibe Fırsatını Kaçırmayın

KOSGEB, kursu başarıyla bitirenlere ve iş planı kabul edilen girişimcilere 4.000 TL hibe, 40.000 TL de 1 yılı ödemesiz, 3 yıl vadeli ve faizsiz olmak üzere toplam 44.000 TL sermaye desteği sağlayacak.
Kosgebin Hibe Fırsatını Kaçırmayın

KOSGEB, kursu başarıyla bitirenlere ve iş planı kabul edilen girişimcilere 4.000 TL hibe, 40.000 TL de 1 yılı ödemesiz, 3 yıl vadeli ve faizsiz olmak üzere toplam 44.000 TL sermaye desteği sağlayacak.

Ülkemiz ekonomisinin güçlenmesine ve ülkede refah düzeyinin artırılmasına katkıda bulunmak hedefi doğrultusunda; girişimciliği engelleyen faktörleri ortadan kaldırmak, girişimciliği destekleyen kurum ve kuruluşlar arasındaki işbirliğini arttırmak ve girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak amaçlarıyla, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) ortaklaşa Girişimcilik Kursu açıyor.

Toplam 72 saatlik eğitim sürecinde girişimcilik özellikleri, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık, iş planı ve öğeleri (pazar araştırma, üretim, pazarlama vb), iş planı yazılması gibi teorik ve atölye eğitimleri verilecek. Girişimcilik eğitimlerine katılmak isteyenlerin; 18 yaşını tamamlamış ve İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmaları ile en az ilköğretim okulu mezunu veya iş kurmak istenilen alanda geçerli bir sertifika ya da belgeye sahip olmaları gerekiyor.

Eğitime katılanlara katılım belgesi verilecek olup, iş planı kabul edilen girişimcilere 4000 TL hibe, 40.000 TL ise 1 yılı ödemesiz 3 yıl vadeli ve faizsiz, olmak üzere toplam 44.000 TL sermaye desteği Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından sağlanacak.

TALEP Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yetkilileri açılacak olan kursa en çok öğrencilerin rağbet ettiğini bildirdi. Girişimcilik desteklerinden faydalanmak isteyenlerin Halk Eğitim Merkezi’ne müracaat etmeleri gerekiyor.


* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR