22 Ekim 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
21 Ekim 2010 Perşembe 11:11

KPSS'ye girmeyen şüpheli olacak

ÖSYM ilginç bir karara imza attı. İptal edilen KPSS'de 100 net ve üzerinde soruyu doğru cevaplayan yaklaşık 7 bin kişi, sadece Ankara ve İstanbul'da belirlenen okullarda yeniden sınava girecek.
KPSSye girmeyen şüpheli olacak

KPSS sınavının iptaline neden olan sızdırma ve kopya iddialarının ardından ÖSYM, 31 Ekim Pazar günü yapılacak yenileme sınavı için ilginç bir karara imza attı ve ilk sınavda başarılı olan tüm adayları adeta yakın takibe aldı.

Akşam gazetesinin haberine göre, iptal edilen 120 soruluk ilk sınavda 100 net ve üzerinde soruyu doğru cevaplayarak yüksek puan alan binlerce aday, yenileme sınavına sadece Ankara ve İstanbul'da girebilecek. Bu durumdaki adayların sayısının yaklaşık 7 bin olduğu ve hangi ilden başvuru yapmış olursa olsun, sınav için Ankara veya İstanbul'a yönlendirildiği ortaya çıktı. 'Şüpheli' muamelesi yapılan bu adaylar için sınav süresince olağanüstü güvenlik önlemleri de uygulanacak.

31 Ekim'de gerçekleştirilecek KPSS Eğitim Bilimleri yenileme sınavı öncesi bazı adaylar, sınava nerede gireceklerini öğrenince adeta şok yaşadı. ÖSYM, 100 net, yani yaklaşık 85 puan üstü alan tüm adayları İstanbul ve Ankara'da sınava alma kararı verdi.KPSS sınavının iptaline neden olan sızdırma ve kopya iddialarının ardından ÖSYM, 31 Ekim Pazar günü yapılacak yenileme sınavı için ilginç bir karara imza attı ve ilk sınavda başarılı olan tüm adayları adeta yakın takibe aldı.

İptal edilen 120 soruluk ilk sınavda 100 net ve üzerinde soruyu doğru cevaplayarak yüksek puan alan binlerce aday, yenileme sınavına sadece Ankara ve İstanbul'da girebilecek. Bu durumdaki adayların sayısının yaklaşık 7 bin olduğu ve hangi ilden başvuru yapmış olursa olsun, sınav için Ankara veya İstanbul'a yönlendirildiği ortaya çıktı. 'Şüpheli' muamelesi yapılan bu adaylar için sınav süresince olağanüstü güvenlik önlemleri de uygulanacak.

31 Ekim'de gerçekleştirilecek KPSS Eğitim Bilimleri yenileme sınavı öncesi bazı adaylar, sınava nerede gireceklerini öğrenince adeta şok yaşadı. ÖSYM, 100 net, yani yaklaşık 85 puan üstü alan tüm adayları İstanbul ve Ankara'da sınava alma kararı verdi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR