26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
31 Aralık 2013 Salı 09:53

Kredi Kartı ile 9 Ay Taksit Yapılabilecek

Kredi kartlarında taksit süresine 9 ay sınırlandırılması getirildi, yeni uygulama 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren geçerli olacak.
Kredi Kartı ile 9 Ay Taksit Yapılabilecek

Kredi kartlarında taksit süresine 9 ay sınırlandırılması getirilirken, gıda, yemek ve akaryakıt harcamalarında ise taksitlendirme yapılamayacak, Yeni uygulama 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren geçerli olacak.

EN FAZLA 9 AY TAKSİT

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte'de yaptığı değişiklik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, kredi kartlarına en fazla 9 ay taksit zorunluluğu getirildi.

GIDA VE AKARYAKITA TAKSİT YOK
Yeni uygulama şu şekilde; "Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dahil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemez. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon ve kuyumla ilgili harcamalar ile yemek, gıda ve akaryakıt alımlarında taksit uygulanamaz."
1 ŞUBATTAN İTİBAREN GEÇERLİ
Yapılan değişiklik 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren geçerli olacak.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR