26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20 Mayıs 2016 Cuma 09:59

Kutlu Yürüyüş Devam Edecek

AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, Pazar günü yapılacak olan AK Parti Genel Kongresi’nde Genel Başkan Adayı olan Binali Yıldırım’ın sonuna kadar arkasında olduklarını açıkladı. Zabun, “Kutlu yürüyüş devam edecek” dedi.
Kutlu Yürüyüş Devam Edecek

Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun, Partinin dün belirlenen yeni Genel Başkan adayı Binali Yıldırım’ın Isparta teşkilatı olarak sonuna kadar arkasında olduklarını belirterek; “Bu bir bayrak yarışıdır. Pazar günü yapacağımız kongremizde seçilecek olan Genel Başkanımızla birlikte bu kutlu yürüyüşe devam edeceğiz” dedi.

AK PARTİNİN GENEL BAŞKAN
ADAYI BİNALİ YILDIRIM OLDU
Ak Parti’de görev değişimi yaşanıyor. Partinin mevcut Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 22 Mayıs Pazar günü yapılacak genel kurulda tekrar aday olmayacağını açıklamasının ardından Genel Başkan arayışına giren partide geçtiğimiz günlerde yapılan temayül yoklamasında Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım’ın ismi ön plana çıktı. Partinin Sözcüsü Ömer Çelik, dün saat 13.00’de bir basın toplantısı yaparak Genel Başkan adaylarının Binali Yıldırım olduğunu açıkladı.

ZABUN’DAN BASIN TOPLANTISI
Ömer Çelik’in basın toplantısından hemen ardından Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun da dün saat 15.00’de parti binasında bir basın toplantısı yaparak hem Pazar günü yapacakları Genel Kurul toplantısı hem yeni Genel Başkan adayı Binali Yıldırım hakkında açıklamalarda bulundu.

ZABUN; “GELECEĞİMİZİN
TEMİNATI GENÇLERİMİZDİR”
İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile Merkez İlçe Başkan ve Yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda konuşan Başkan Zabun, Pazar günü yapılacak olan ikinci olağanüstü büyük kongrelerinin hayırlı olması dileğinde bulunarak şunları söyledi; “İlk olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın 97. yıl dönümü nedeniyle gençlere mesaj veren Başkan Zabun açıklamasında; “Milli Mücadele'nin başlangıç Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919, ulusal bağımsızlığımıza doğru atılan önemli bir adımın başlangıcıdır. Büyük anlamlar taşıyan 19 Mayıs, Cumhuriyetimizin gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine olan inancın ifadesidir. Varlığımızın ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi yüksek ideal ve donanımla yetiştirip 19 Mayıs'ın anlam ve önemini idrak etmiş olarak milletimizin daha güzel günlere ulaşmasını temenni ediyor, gençlerimizin Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

“SAYIN DAVUTOĞLU ÖNEMLİ ÇALIŞMALARA
İMZA ATMIŞTIR, KENDİSİNE MÜTEŞEKKİRİZ”
Bu bir Bayrak yarışıdır, Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu son derece önemli, son derece kıymetli çalışmalara imza atmıştır. Milletimizle birlikte teşkilat olarak bizlerde kendilerine müteşekkiriz. Bilindiği gibi partimiz, 22 Mayıs Pazar günü Ankara Arena Kapalı Spor Salonunda ikinci olağanüstü büyük kongresini yapacaktır. Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu Ak Parti'nin Genel Başkanlığını yürüttüğü bu süreç içerisinde Ak Parti’nin daha ileriye gitmesi, Ak Parti'nin ilkelerinin daha çok pekişmesi, çeşitli politikalarımızın güncellenmesi için son derece önemli, son derece kıymetli çalışmalara imza atmıştır. Milletimizle birlikte teşkilat olarak bizlerde kendilerine müteşekkiriz.

“YENİ GENEL BAŞKANIMIZ DA ÇALIŞMALARI
GAYRETLE DEVAM ETTİRECEKTİR”
Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan aldığı bayrağı, kendi kararıyla olağanüstü kongrede yeni Genel Başkanımıza devredecektir. Bu bayrak yarışının içerisinde Sayın Genel Başkanımız, Genel Başkan ve Başbakan olarak üstün gayretler göstermiştir, önemli başarılara imza atmıştır. Bundan sonra da yeni kongrede seçilecek yeni Genel Başkanımız ve Başbakanımızda aynı çalışmaları gayretle ve basiretle sürdürecektir.

“PAZAR GÜNÜ TAM KADRO ANKARA ARENA
SPOR SALONUNDA OLACAĞIZ”
Ak Parti'nin Genel Başkanlığı ve Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanlığı son derece kıymetli makamlardır. Bu önemli makamların kıymetini ve değerini AK Parti kadroları çok iyi bilir. Ak Parti kongreleri her zaman demokrasi şöleni içerisinde geçmiştir ve yine bütün Ak Parti teşkilatları ile birlikte kongremizin demokrasi şöleni havasında geçmesi için Ankara Arena'da olacağız.

“YENİ GENEL BAŞKANIMIZLA BU
KUTLU YÜRÜYÜŞE DEVAM EDECEĞİZ”
Bu vesileyle kongremizin bütün Ak Parti camiasına ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz. Genel Merkezimiz tüm teşkilatlarımızla yapmış olduğu istişareler sonucu, Ak Parti'nin kuruluşundan beri bu davanın içerisinde yer almış ve Bakanlık görevini sürdürdüğü zaman içerisinde hiç kimsenin hayal edemediği hizmetleri bu ülkeye kazandırmış Sayın Binali Yıldırım'ı yapılacak olan kongrede aday göstermeye karar vermiştir. Kongremiz birlik bütünlük içinde ve tek adayla büyük bir kardeşlik havasında gerçekleştirilecektir. Seçilecek olan Genel Başkanımızla birlikte, bu ‘Kutlu yürüyüşe devam’ edeceğiz” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR