20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
31 Ocak 2014 Cuma 14:38

Liselilere Müjde, Ders Saatleri Azaldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, genel liselerde haftalık ders saati sayısını 37'den 35'e indirdi.
Liselilere Müjde, Ders Saatleri Azaldı

Bu karar ile ikili öğretim yapan ve genel liseprogramı uygulayan ortaöğretim kurumlarındaçizelgelerin uygulanmasında rahatlama sağlanacağı belirtildi.

2014-2015 öğretim yılında liselerin 9, 10 ve 11.sınıflarında uygulanacak olan çizelgede edebiyat, dil ve anlatım, matematik, fizik, kimya ve biyolojiderslerinin 9 ve 10. sınıflarda ortak dersler olarak okutulması öngörülüyor.

2013 yılında öğretim programları yenilenenmatematik, fizik, kimya ve biyoloji derslerinde 9 ile 10'uncu sınıf programlarının içeriklerinin yoğunluğu azaltılmıştı. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından yayımlanan çizelgeler, bu derslerin programlarında yapılan güncellemelerin hayata geçirilmesini sağlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından genel liselerde haftalık ders saati sayısının 37'den 35'e indirilmesiyle ikili öğretim yapan ve genel lise programı uygulayan ortaöğretim kurumlarında çizelgelerin uygulanmasında rahatlamasağlanacağı belirtildi.

Çizelgelerde haftada 4 saat matematik ve 2 saat geometri olarak okutulan iki ayrı ders de haftada 6 saat matematik dersi şeklinde düzenlendi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR