23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
04 Ocak 2014 Cumartesi 15:21

Mart Ayında Temeli Atılacak

AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, şehir hastanesi projesinde tıkanma gibi bir durumun olmadığını belirterek, “Mart ayı başında temelin atılmasını bekliyoruz” dedi.
Mart Ayında Temeli Atılacak


Aralarında Isparta Şehir Hastanesi’nin de yer aldığı 15 şehir hastanesi projesinde finans kuruluşlarının müteahhitlere kredi vermediği gerekçesiyle hastane yapımlarının 2018’e sarkabileceği gündeme gelmişti. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, önceki gün akşam Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile görüştüğünü belirterek, “Hiç sorun yok. Takvim işliyor. Zaten o konu da Plan ve Bütçe Komisyonu’nun önüne gelecek. Tıkanma diye bir şey yok. Her şey yolunda gidiyor. Belirtilen tarihte hastane yapılacak” dedi.

TEMELİN MART’TA ATILMASI BEKLENİYOR
İl Sağlık Müdürü Mehmet Karakaya da 755 yataklı bölge hastanesi ihalesini alan Afken firmasının yetkililerinin hastaneyi kendi öz kaynakları ile yapacaklarına ilişkin açıklamalarını hatırlatarak, “Erteleme diye bir durum söz konusu değil. Belirtilen takvime göre süreç işliyor. Şu anda Sümer Halı fabrikası binalarının yıkımı tamamlandı. Hafriyat alma çalışmaları sürüyor. Daha sonra Orman Bölge Müdürlüğü, alandaki ağaçların sökümünü yapıp yeni yerlerine taşıyacak. 2014 yılı mart ayı başında da hastanenin temelinin atılmasını bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR