23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
16 Haziran 2014 Pazartesi 13:58

MÇK Ertelendi!

MÇK’nın kritik Haziran ayı toplantısı kömür yakımının yasaklanmasının ardından Isparta İdari Mahkemesi’ne açılan davaların sonucunun beklenmesi için Temmuz ayına ertelendi.
MÇK Ertelendi!

Mahalli Çevre Kurulu’nun (MÇK) kritik Haziran ayı toplantısı Temmuz’a ertelendi. Bilindiği üzere MÇK daha önce havayı temiz tutmak için 1 Ekim 2014 tarihinden itibaren kömür yakımını yasaklamış ve çoğu kesimden tepkiler gelmişti. Bunun üzerine MÇK’nın yeniden toplanacağı ve alınan bu radikal kararda yumuşamaya gidebileceği konuşulmaya başlanmıştı.

MAHKEME KARARLARI BEKLENİYOR
Öte yandan çoğu site yönetimi doğalgazın zorunlu olmasından sonra yol haritasını belirlemek için MÇK’nın bugün gerçekleştirilmesi beklenen kritik toplantısını bekliyordu. Ancak edinilen bilgilere göre MÇK’nın bugün yapılması planlanan toplantısının 30 Temmuz’a ertelendiği öğrenildi.

Ertelenme sebeplerinin başında ise kömür yakımının yasaklanmasının ardından İdare Mahkemesi’ne açılan davaların sonuçlarının beklenmesi geliyor.

SİTE YÖNETİMLERİ KARARSIZ
Diğer taraftan MÇK’nın ertlenmesi sonrası site yönetimleri kömür mü yoksa doğalgaz mı yakılacağı konusunda kararsızlıklarını sürdürüyor. MÇK’nın Temmuz’un sonunda yapacağı toplantıda kömür yasağının kalkmaması durumunda doğalgaz dönüşümü için 2 ay gibi kısa bir süre kalıyor. Hal böyle olunca yönetimlerin de kararsız kaldığı ve MÇK'dan çıkacak kararın beklenip beklenmemesi konusunda tartışmaların başladığı ileri sürüldü.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR