25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
04 Haziran 2013 Salı 18:37

Meclisi ve Cumhuriyet Başsavcısını Göreve Çağırdı

MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz TBMM'de, son günlerde yaşanılan Gezi Parkı olayları üzerine bir değrelendirme yaptı.
Meclisi ve Cumhuriyet Başsavcısını Göreve Çağırdı

Korkmaz, TBMM'de yaptığı konuşmada "Birkaç gündür ülke olarak içinde bulunduğumuz karmaşanın, gerginliğin ve asayişsizliğin mimarı, müsebbibi ve tahrikçisi olan Sayın Başbakan, ülkemiz kan kaybeder, insanlarımıza şiddet uygulanır ve yarını meçhul bir ülke haline getirilir iken, adeta kaçarcasına soluğu yurtdışında almıştır.

Giderayak kin, öfke ve tahrik kokan demeçleri ile yangına adeta körükleyerek girmiştir. Efendim önceden planlanmış bir geziydi deyip çıkamazsınız. Hiçbir şey ülkenin güvenliğinden, milletin birlik ve beraberliğinden daha önemli değildir. Ülkesini seven, sorumluluk sahibi her başbakan böyle bir durumda bu geziyi iptal eder, ülkenin direksiyonundan ayrılmazdı.

Bu günlere getiren ve ateşin içine bu cennet ülkeyi atan ve gerginliği körükleyen Sayın Erdoğan’ı kınıyor, görevini ihmal ettiğinden ve bu ihmallerde ülkedeki ölümlere ve yüzlerce insanın yaralanmasına sebep olması münasebetiyle, can ve mal güvenliğini tehlikeye atmasından dolayı hem meclisi hem de Cumhuriyet Başsavcısını göreve çağırıyorum. Sayın Erdoğan’ın da bu sorumsuz gezisini bir an önce sonlandırıp, ülkemize hemen geri dönmesi gerektiğini hatırlatıyorum." Diyerek Başbakan Erdoğan'ın tutumunu kınadı, Meclisi ve Cumhuriyet Başsavcısını göreve davet etti .

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR