26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
07 Aralık 2010 Salı 10:41

Mehmet Gökgöz’den Soru Önergesi

Belediye Meclisi Aralık ayının ilk toplantısını bugün Belediye Başkanı Y. Ziya Günaydın başkanlığında gerçekleştirdi.
Mehmet Gökgöz’den Soru Önergesi

Başkan Günaydın, gündem maddelerini okuduktan sonra komisyona havale edildi. Belediye Meclis üyesi Ak Parti İl Başkanı M. Uğur Gökgöz ise Meclis Başkanlığına soru önergesinde bulundu.

AK Parti Isparta İl Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Mehmet Uğur Gökgöz’ün ITKM ile ilgili Belediye Meclis Başkanlığına sunduğu soru yönergeleri şöyle:

ÖNERGE 1: Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın tarafından mahkemeye müracaat ederek bilirkişi istenmesi sonucu hazırlanan Bilir kişi raporuna göre ITKM inşaatında imara aykırı, kaçak veya eklentiler var mıdır?

ÖNERGE 2: Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın tarafından mahkemeye müracaat edilerek tayin edilen bilirkişilerin hazırladığı ITKM bilir kişi raporunun onaylı fotokopisinin verilmesi.

ÖNERGE 3: ITKM Müteahhidi ile Belediye arasında imzalanan son zeyilname ve protokolün onaylı fotokopisinin verilmesi.

ÖNERGE 4: 2009 yılı şehir içi temizlik işini yapan ÇEVTEM firmasına 2009 yılı ihalesine ilişkin olarak kaç lira ödediniz? 1 Kasım 2010 tarihi itibariyle ÇEVTEM firmasına borcunuz varmıdır? Varsa miktarı ne kadardır?

ÖNERGE 5: ITKM Müteahhidi ile Belediye arasında yapılan borç yapılandırmasına ilişkin belgelerin onaylı fotokopilerinin verilmesi.

ÖNERGE 6: Üçüncü Zeyilname (proje tadilatı)na ilişkin esas komisyon raporu ve ekleri ile Encümen kararının fotokopilerinin verilmesi.

ÖNERGE 7: ITKM ihalesinde Belediye’ye kalan yerlerin (otopark, market, sinema, fuaye alanı, kültür merkezi, aktivite alanları vb.)

İlk ihale teklifindeki yerleri ve metrekareleri nelerdir?

Örnek: Bodrum kat otopark 34500 m2
Kat market 1500 m2
Kat sinema 700 m2

Üçüncü Zeyilname (proje tadilatı) sonucunda oluşan son duruma göre aynı yerlerin metrekareleri ve bulundukları yerler neresidir?

ÖNERGE 8: Belediye Başkan Yardımcısı Resul Göçer’in açıklamasına göre; ‘Yapılan 3. Zeyilname (proje tadilatı) sonrasında Müteahhidin yerlerinde metrekare olarak herhangi bir artış olmamıştır. 15 metrekare kadar azalma olmuştur. 43 dükkan Müteahhidin lehine oluşan ranttan dolayı alınmıştır’ ifadelerine istinaden müteahhidin lehine oluşan rant nasıl oluşmuştur? Bu rant ne kadardır? 43 dükkan hangi bloklardadır?

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR