25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
08 Nisan 2015 Çarşamba 07:20

Meteoroloji Uyardı! Kar Geliyor

Meteoroloji Uyardı! Kar Geliyor
Meteoroloji Uyardı! Kar Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun halen yağışlı hava kütlesinin etkisinde olduğunu bu yağışlı sisteme ilave olarak, yarın öğle saatlerinden itibaren yurdun güneybatı kesimlerinin yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceğinin tahmin edildiğini belirtti.
Meteoroloji, yurdun iç kesimlerinde kar yağışı olacağını ve yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyardı.

KAR VE KARLA KARIŞIK YAĞMUR
Perşembe günü Güneydoğu Anadolu dışında; Cuma günü Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Güneydoğu Anadolu'nun güneyi dışında ülke genelinde yağış bekleniyor. Yağışların; genellikle yağmur, Çarşamba gecesi ve Perşembe günüsabah saatlerinde Bolu, Karabük, Kastamonu,Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Çankırı ile Ankara ve Konya'nın batısında yer yer kuvvetli olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

PEŞEMBE GECE BAŞLAYACAK...
Afyonkarahisar, Kütahya ve Eskişehir'de perşembe günü gündüz saatlerinde de devam edecek kar yağışlarının perşembe gecesi ve cuma günü sabah saatlerinde Bolu,Karabük, Kastamonu, Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur,Çankırı, Çorum, Kırıkkale, Yozgat, Tokat, Amasya, Ankara ile Konya'nın batısı veDenizli'nin doğusunda da görüleceği tahmin ediliyor.

HAFTA SONU ETKİSİNİ KAYBEDECEK
Soğuk ve yağışlı sistemin, hafta sonunda yurdun batı bölgelerinde etkisini kaybedeceği ve sıcaklıkların artacağı, doğu bölgelerinde ise etkisini sürdüreceği bekleniyor.

Hava sıcaklığının hissedilir derecede azalmasına bağlı olarak, iç bölgelerdeki karyağışlarına ve meydana gelecek zirai don tehlikesine karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

ZİRAİ DON TEHLİKESİNE DİKKAT
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, zirai faaliyetlerin başladığı yurtta perşembe günü sabahıBilecik, Kütahya, Eskişehir ve Afyonkarahisar'da perşembe gecesi ve cuma günü sabahsaatlerinde Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Afyon, Isparta ve Burdur'da hafif don olayı, cuma akşam ve gecesi ile cumartesi günü sabah saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, İç Ege ve Göller Yöresinde hafif, bölgenin yüksek kesimleri ile Eskişehir,Kütahya, Afyon, Isparta ve Çankırı'da orta kuvvette zirai don olayının beklendiğini açıkladı. Zirai faaliyetlerle uğraşan vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR