23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
18 Temmuz 2014 Cuma 10:34

Meteroliji'den Yaz Yağmuru Müjdesi

Yapılan son hava tahminlerine göre, hava sıcaklıkları fazla değişmezken yer yer bazı bölgeler yağışlar görülecek.
Meterolijiden Yaz Yağmuru Müjdesi

Türkiye'nin kuzey ve batı kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Trakya, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Göller Yöresi, Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın ile Aydın ve Muğla'nın iç kesimleri, Antalya'nın batısının iç kesimleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan değerlendirmeye göre, Türkiye'nin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Trakya, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Göller Yöresi, Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın ile Aydın ve Muğla'nın iç kesimleri, Antalya'nın batısının iç kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARI

Hava sıcaklığının; batı kesimlerde mevsim normalleri civarında, doğu bölgelerde mevsim normallerinin yer yer üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar ise batı bölgelerde kuzey ve batı, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneyinde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı, zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Trakya kesimi ile İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu, bölgenin kuzey ve iç kesimleri yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Denizli ile Aydın ve Muğla'nın iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin doğusu ile iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu, Isparta ve Burdur çevreleri ile Antalya'nın batısının iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, bölgenin kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde bölgenin kuzeybatısının kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde bölgenin iç kesimleri ile Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin ile öğle saatlerinde Çorum çevreleri aralıklı sağanak yağışlı.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeydoğu kesimleri yer yer parçalı bulutlu.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR