22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
07 Nisan 2011 Perşembe 16:35

MHP Aday Adayı Bıçakçı'dan Valiye Ziyaret

Türkmenistan Büyükelçiliği görevinden istifa ederek MHP Isparta milletvekili aday adayı olan Hüseyin Avni Bıçakçı, Isparta Valisi Memduh Oğuz'u ziyaret etti.
MHP Aday Adayı Bıçakçıdan Valiye Ziyaret

Türkmenistan Büyükelçiliği görevinden istifa ederek MHP Isparta milletvekili aday adayı olan Hüseyin Avni Bıçakçı, Isparta Valisi Memduh Oğuz'u ziyaret etti.

Diplomattaki tecrübelerini iç siyasete aktarmak için Türkmenistan Büyükelçiliği'nden istifa ederek memleketi olan Isparta'dan milletvekili aday adayı olduğunu aktaran Bıçakçı, Türkiye'nin Türkmenler açısından ticari, sağlık, eğitim konularında cazip geldiğini söyledi.

Bıçakçı yarım milyona yakın Türkmen'in Türkiye'de çalıştığını belirterek, ''Bugün Türkiye'de yaklaşık 2 bin 500 Türkmen öğrenci eğitim görüyor. Türkmenistan'ın yurt dışına öğrenci gönderdiği ülkeler arasında Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ilk sırada yer alıyor. Türkiye'de eğitim görmek bir Türkmen için bir hayal, bir rüya'' dedi.

Isparta Valisi Oğuz ise valiler ile diplomatların meslektaş olduğunu, ülkenin kalkınmasında bilgi alışverişleri yaptıklarını belirtti.

Vali Oğuz, valilerin vilayetlerde devleti, büyükelçilerin de bulundukları ülkelerde Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil ettiklerini söyleyerek, ''Esas itibariyle onların temsil görevleri daha zor ve daha kuvvetli. Biz burada kendi bayrağımızın altında, kendi ülkemizde kendi vatandaşlarımızın içerisinde temsil görevi yapıyoruz, onların ise uluslararası sıkıntılarla, problemlerle mücadele eden bir temsil pozisyonu var'' diye konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR