19 Eylül 2017 Salı

Onur ERCAN (Sesli & Yazılı Makale) / Ajans32

Migren Tedavisi

02 Eylül 2012 Pazar 18:27

   Çivisi çıkmış dünyanın, çekiçsiz insanları olduk son yıllarda...

 Çekiç ve çivi bir biriyle özdeşmiş ayrılmaz müthiş bir ikili. Biri olmadan diğerinin pek hükmünün olmadığı bir dünyada yaşıyoruz. Tertemiz dünyayı öyle bir hale getirmişiz ki; insan denilen eşref-i mahlûkatın bazıları hayvanlardan aşağı olmuş, cahiliye döneminden kıyamete kadar gelecek insanlara doğru yolu gösteren Resulullah Alleyhisselam ise Meleklerden üstün olmuştur.

O bakımdan yıl 2012 ve artık ihtiraslar ve ihtiyaçlar sınır tanımadan illagal yollardan giderilmektedir. Bunun en büyük sebebi de sosyal hayatta ahlaki değerlerin yitirilmiş olmasıdır. Bu yitirilen değer de sadece ve sadece islamın içinde bulunmaktadır. Her geçen gün, bütün dünyada islamiyete katılımlar olurken, olaylara İslam penceresinden bakılırken bizde ise bakmak ne kelime taşlıyoruz.

   Migreni tutmuş dünyada artık hiçbir şey eskisi gibi olmuyor. Bu düzeni düzeltmek yerine, sanki kanunlarla bozulurken, hatta düzgün çalışan yerler varsa da oralara da çomak sokulmakta.

 Cahiliye devrinde kız çocukları diri diri toprağa gömülürken, asrısaadetin gelmesiyle kadın hak ettiği değere kavuşmuş oldu. Sonsuz hürriyetin ve sınırsız özgürlüğün günümüzde geldiği noktada ise kadın; yine cahiliye dönemideki değerine doğru her geçen gün irtifa kaybetmektedir. Zinanın, tacizin ve fuhuşun sınırsız olduğu bir devirde bunlara karşı alınan tedbirler caydırıcı olmazsa ve batılılık anlayışına göre olursa, her geçen gün arkası kesilmeyen olaylar zinciri daha da şiddetini artırarak devam etmeye mahkumdur.

    Nitekim kadın, kendine yapılan şiddetin, tacizin ve tecavüzün infazını da kendi kurallarına göre yerine getiriyor.

   O bakımdan kadına geçek değeri vermeyen, onu  zulum, işkence ve meta olarak düşünen hayvanlardan aşağı mahluklarla beraber yaşanılan, migreni tutmuş, çivisi çıkmış dünyada gereken objektiflikte kurallar, kanunlar artık işlenmeli.

   Sökülüyor sonuncusu da çıkmış dediğimiz dünyanın çivisi. Çivi satmaz olmuş artık tüm hırdavatçılar. Çakacak bir usta bulunamamış çıkan çivileri yerine. Çekiç sapı düşmüş, boynu kırılmış çakılan çivinin...

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR