24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
04 Mart 2016 Cuma 14:36

Millet İçinde Milletle Birlikte

Günaydın'dan 6 Mart Mesajı
Millet İçinde Milletle Birlikte

Atatürk'ün Isparta'ya gelişinin 86'ncı yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, "6 Mart günü Isparta’nın mutlu günlerinden birisi olarak kabul edilmiştir" dedi.

Günaydın mesajında, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Isparta’ya teşriflerinin 86. yıldönümünü kutlamaktayız. Bundan dolayıdır ki, 6 Mart günü Isparta’nın mutlu günlerinden birisi olarak kabul edilmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Isparta’ya gelerek, toplumla etkileşim içinde olması, Millette var olan birleştirici, toplayıcı, harekete geçirici enerji kaynağının oluşmasına neden olmuştur.

Atatürk, millet içinde, milletle birlikte yaptığı inkılâplarla, zaferi ve vatanı ebediyen güvenceye alan büyük ve eşsiz bir devlet adamıydı.

Isparta il merkezi düşman işgali görmemiş ve bu yönden şanslı bir il ise de Ispartalılar, Atatürk’ün Anadolu’da başlattığı Milli Mücadeleye canıyla-malıyla tam destek vermiş tüm Ispartalılar Kuvay-i Milliye ile bütünleşmiştir.

Büyük Türk Milleti için Atatürk’ün düşünce ve inkılaplarından asla vazgeçilemeyeceğinin bilincinde olmak zorundayız.

Büyük ve eşsiz Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anarken, hiçbir zaman unutulmaması gereken bir lider olduğunu, fikirlerinden her zaman faydalanmamız gerektiğini belirtir; Millet yolunda büyük hizmetler ve mücadeleler gösteren mümtaz şahsiyetleri ve aziz şehitlerimizi rahmet, hürmet ve şükranla yâd eder, en derin sevgi ve saygılarımı sunarım" ifadelerini kullandı.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR