25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
28 Mart 2016 Pazartesi 15:44

Milli Birlik Platformu Kuruldu

Milli Birlik Platformu Kuruldu
Milli Birlik Platformu Kuruldu

Isparta Yörük Türkmen Derneği ve Toroslar Yörük Türkmen Federasyonunun girişimleri ile aralarında siyasi parti, dernek ve sendikalarında bulunduğu 31 kuruluş Milli Birlik Platformunu oluşturdu.

Milli Birlik Platformu ilk kitlesel basın açıklamasını bugün Kaymakkapı Meydanı'nda yaptı.

Platform Başkanı Mustafa Küçükyaman açıklamasında

Milli Birlik ve beraberliğimizin hiç bozulmadan devamlılığını sağlayabilmek ve Suriye de yaşam mücadelesi vermekte olan Bayır Bucak Türkmen kardeşlerimizin yaralarına merhem olabilmek amacı soydaşlarımızın dünü bugünü ve yarınları için neler yapabiliriz diye çıktığımız bu yolda yalnız olmadığımızı Isparta da faaliyette bulunan siyasi partiler sendikalar ve sivil toplum kuruluşları bizde bu işin içinde varız dediler. Isparta dan örnek bir çalışma başlatarak Ülkemizin diğer illerinin aynı çalışmaları yaparak Türk dünyasına yol gösterici sorunlarına çözüm üretebilmek, özellikle ülkemiz üzerinde oynanan oyunları, Türk halkının her zaman her yerde devlet millet el ele yan yana olduğunu göstererek birlikte hareket kabiliyetimizi artırmak amacı ile, dosta güven düşmana korku salabiliriz.

Türk toplumu olarak tek yumruk olduğu zaman yani Türkün gücünü çok iyi bilen haçlı zihniyetine en güzel cevabı vermiş oluruz.1915 yılında Çanakkale bizim için ne ifade ediyorsa bugün Bayır Bucak aynı duyguları ifade etmektedir.

Gün kardeşlerimize sahip çıkma günüdür.

Suriye de Esed Rejimine karşı yaşam ve vatan topraklarını savunmak için savaşan Türkmen kardeşlerimizin zor bir şekilde sürdürdükleri hayatlarına çare olabilmek amacı ile önce ilimizde görmüş olduğunuz arkadaşlarımızla birlikte ISPARTA MİLLİ BİRLİK PLATFORMUkuruldu. İlimize ve Türk Dünyasına hayırlı olsun. ISPARTA – BAYIR BUCAK KÖPRÜSÜ adı altında da kardeşlerimize yardım kampanyasını an itibari ile başlatmış bulunuyoruz. Türkmen kardeşlerimizin temel ihtiyaçlarının yanında maddi ve tıbbi yardım desteklere de ihtiyaçları vardır.

Ziraat Bankası
BAYIR UCAK TÜRKMENLERİNE YARDIM HESABI
HESAP NO:5252 1827 -5003
IBAN:TR 4900 0100 0060 5252 1827 5003 NOLU
Hesaba nakdi yardımda bulunabilirler.

Ayni yardımda bulunmak isteyen hemşehrilerimiz kendilerine en yakın mahalle muhtarlarımıza giderek ayni ve tıbbi yardımlarını teslim edebilirler. Bu kampanya sadece il merkezimizle sınırlı değildir. İlçe merkezi köy ve kasabalarımız da ikamet eden vatandaşlarımızda bu kampanyaya destek olabilirler.

ISPARTA MİLLİ BİRLİK PLATFORMU sadece bu kampanya ile sınırlı kalmayacaktır. Platform sosyal sorumluluklarının içerisinde ilimizin her türlü sorunlarına ortak çözüm üretmekle hükümlüdür" dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR