21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Kasım 2014 Pazartesi 09:45

Milli Eğitim Bakanı Sınıfta Kaldı

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Ali Balaban, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir açıkalama yayınladı.
Milli Eğitim Bakanı Sınıfta Kaldı

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Ali Balaban açıklamasında "Bu gün Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu M. Kemal Atatürk'ün Başöğretmenlik unvanını kabul ettiği gündür. Bundan dolayı her yıl "Öğretmenler Günü" olarak kutlanmaktadır.

Ne yazık ki bu yıl da öğretmenler, bu günü mutlu bir şekilde kutlayamamaktadır.

Milli Eğitimde kadrolaşma, adam kayırma, itibarsızlaştırma almış başını gitmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı bu yönetim şekliyle sınıfta kalmıştır.
Milli Eğitimin tek sorunu kadrolaşma da değildir. Türkiye’deki ekonomik şartlar artık öylesine ağırlaşmaktadır ki, ücretlere yapılan zamlar çok yetersiz kalmakta, Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ise bunu sadece seyretmekle yetinmektedir.

Öyle ki öğretmenler AB ülkelerinde mesleklerini yapmak isteyecek noktaya gelmişlerdir. Tefeciye borçlu bir öğretmen profili oluşmuştur. Öğretmenlerin okullarında yaşadığı sorunlar görmezden gelinmekte, öğretmenler can güvenliklerine yönelik derin kaygılar yaşamaktadır. Hele hele öğretmenlerin giderek itibarlarının azalması, öğretmenlerin pasifleştirilmesi, öğretmenlik mesleğinin un ufak edilmesi son derece tehlikelidir. Hal böyleyken Nabi Avcı, olumsuz uygulamalarının neticesi olarak öğretmenler nazarında başarısız bir Milli Eğitim Bakanı olarak addedilmektedir.

Biz eğitimciler; herkesi kucaklayan, öğretmenlerin, eğitim çalışanlarının dertleriyle dertlenen, onların sıkıntılarına çözüm bulan, hakkaniyete, adalete uygun bir yapıyı tesis eden, hukuka saygılı bir Bakanlık anlayışına hasretiz.

Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, Başöğretmenimiz Atatürk’ü minnet ve rahmetle anıyoruz" dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR