22 Temmuz 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
21 Ocak 2018 Pazar 13:37

“Milli Güvenliğimiz Her Şeyin Üstündedir”

CHP İl Başkanı Kürkçü, Zeytin Dalı Harekâtını Değerlendirdi; “Milli Güvenliğimiz Her Şeyin Üstündedir”
“Milli Güvenliğimiz Her Şeyin Üstündedir”

CHP Isparta İl ve İlçe Yönetimleri, Gençlik ve Kadın Kolları yöneticileri bugün düzenlenen kahvaltıda bir ataya geldi. Parti buluşmasında konuşan İl Başkanı Ahmet Kürkçü, Afrin Harekâtını değerlendirerek, “Ülkemizin Milli Güvenliği ve Çıkarları Her Şeyin Üstündedir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Isparta İl Başkanlığının düzenlediği kahvaltılı buluşmada İl, ilçe yönetimlerinin yanı sıra il ve merkez ilçe kadın kolları ile gençlik kolları yöneticileri de bir araya geldi. Yenişarbademli Belediye Başkanı Mustafa Erdem’in de katıldığı buluşmada konuşan CHP Isparta İl Başkanı Ahmet Kürkçü, “Kongremizin ardından böyle bir buluşma ile hem gündemi değerlendirelim hem de birbirimizi daha yakından tanıyalım istedik” dedi.

Cumartesi günü fiilen başlayan Zeytin Dalı Harekâtını da değerlendiren Kürkçü, “Ülkemizin milli güvenliği ve çıkarları her şeyin üstündedir. Zeytin Dalı Harekâtı’nın en kısa sürede hedefine ulaşıp, Mehmetçiğimizin burnu kanamadan ülkemize dönmesi en büyük arzumuzdur." dedi.

Kürkçü, "Zeytin Dalı Harekâtı, sınır güvenliğimizin sağlanması ve sınırlarımızın terör unsurlarından arındırılması, ülkemizin ve bölgenin huzuru açısından büyük önem taşımaktadır. Çünkü ülkemizin milli güvenliği ve çıkarları her şeyin üstündedir. Suriye’ye ilişkin genel stratejimiz, terör örgütleriyle mücadele yanında, Suriye’nin egemenliği ve toprak bütünlüğünü sağlayacak siyasi çözüme odaklanılması olmalıdır. Bu strateji bölge barışı için kalıcı çözüm olacaktır. Bu amaçla Türkiye’nin bütün taraflarla görüşmesi (ABD, Rusya , Iran ve Suriye) ve siyasi sürece yukarıdaki çerçevede katkı sağlaması önemlidir. Şanlı ordumuzun başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nın en kısa sürede hedefine ulaşıp, Mehmetçiğimizin burnu kanamadan ülkemize dönmesi en büyük arzumuzdur." İfadelerini kullandı.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR