22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
01 Nisan 2014 Salı 11:12

Milyonlar Nisan'da Müjde Bekliyor

Promosyon ve intibak isteyen emeklileri, Nisan umudu sardı. Emekliler, bu ay içerisinde Ankara'dan müjdeli haberlerin gelmesini bekliyor
Milyonlar Nisanda Müjde Bekliyor

Kamu çalışanları, taşeron işçiler, Bağ-Kur ve Genel Sağlık Sigortası borçluları, kendileriyle ilgili önemli düzenlemelerin bu ay Meclis'te ele alınmasını beklerken; emeklileri de Nisan umudu sardı. Emekliler promosyon ve intibak, yıl ve yaşı doldurup prim günü eksiği olanlar da emeklilik müjdesinin bu ay gelmesini istiyor.

'REKABET YAŞANSIN'
Yaklaşık 10.5 milyon emekli, banka promosyonunda mutlu sona Nisan ayı içerisinde ulaşılacağı beklentisi içinde. Emekliler, promosyon için devreye giren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın bu ay özel bankalarla da masaya oturmasını bekliyor. Böylece kamu ve özelbankaları arasında rekabet yaşanacağını söyleyen emekliler, kendilerini rahatlatacak bir tutar üzerinde anlaşılmasını istiyor.

'İNTİBAK SIRASI BİZDE'
2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar da adeta intibakla yatıp intibakla kalkıyor. İntibak zammı beklentisinde olan 2000 yılı ve sonrası emeklileri, bu ay içerisinde müjdeli haber geleceğini umut ediyor. İntibak sırasının kendilerine geldiğini belirten emekliler, "2000 yılından önce emekli olanlara yapıldığı gibi 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara da intibak zammı verilmeli. Bu ay sonuç bekliyoruz" diyor.

EMEKLİLİK HEYECANI
Bu ay müjde bekleyen bir kesim de prim günü eksiği nedeniyle emekli olamayanlar. Emeklilik için yıl ve yaşı tamamlayıp, prim günü şartına takılanlar, kendilerine geriye dönük borçlanma imkanı sağlanmasını istiyor. Yaklaşık 100 bin emekli adayı, bu konuda başlatılan çalışmanın bu ay tamamlanıp hayata geçirilmesi beklentisini taşıyor.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR