20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
01 Temmuz 2013 Pazartesi 13:52

Milyonlarca Esnafı İlgilendiren Haber

Yeni nesil ödeme kaydedici cihazlara geçiş için tanınan süre 1 Ekim'e uzatıldı.
Milyonlarca Esnafı İlgilendiren Haber

Faaliyetlerinde seyyar EFT-POS cihazı kullananlar ile yol kenarı otopark hizmeti veren mükelleflere, yeni nesil ödeme kaydedici cihazlara geçiş için tanınan süre 1 Ekim'e uzatıldı. Maliye Bakanlığının Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.


GEÇİŞ SÜRECİ UZATILDI
Buna göre, yeni nesil ödeme kaydedici cihazlara geçiş süresi uzatıldı. Ödeme kaydedici cihaz kullanmak zorunda olan KDV mükelleflerinden, faaliyetlerinde seyyar EFT-POS cihazı kullananlar ile yol kenarı otopark hizmeti veren mükelleflerin, 1 Temmuz'dan itibaren yeni nesil ödeme kaydedici cihazları kullanma zorunluluğu 1 Ekim 2013'e uzatıldı.

DEVLETİN KASASINA 10 MİLYON TL
Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadele Stratejisi Eylem planı kapsamında POS (Point Of Sale) cihazı ile yazar kasalar birleşecek. 1 Temmuz 2013'ten itibaren kullanılmaya başlanılacak olan cihazın lisanslı üreticisi MT Grup'un Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak, yeni cihazın ekonomiye büyük katkı sağlayacağını belirterek, "Her alışverişin fişi istisnasız olarak kesileceğinden devlete 5 ila 10 milyar lira arası vergi geliri sağlanacak" demişti.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR