26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
17 Temmuz 2014 Perşembe 18:20

Modifiyeli 44 Araç Trafikten Men Edildi

Isparta Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme ekipleri, aşırı gürültü kirliliğine sebep olan "modifiyeli" araçlar ve motosikletlere yönelik yaptığı denetimlerde 44 araç ve 49 motosikleti trafikten men etti.
Modifiyeli 44 Araç Trafikten Men Edildi

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Modifiyeli araçların yanı sıra trafiğin yoğun olduğu cadde ve sokaklar ile yaya kaldırımları üzerinde yaşları küçük çocuklar tarafından kullanılan elektrikli bisikletler ve motosikletlerin yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazalarının oluşumuna sebebiyet verdikleri, bunlardan bir kısmının sürücü belgesi olmadan, hiçbir trafik kuralına uymayarak kask takmadan seyrederek trafikte tehlike oluşturdukları görülmekte olup, yapılan her türlü uyarı ve ikazlara rağmen kurallara uymadıkları tespit edilmiştir" denildi.

Son bir hafta içinde il merkezinde yapılan denetim ve kontrollerde toplam 954 araç, motosiklet ve elektrikli bisiklet kontrol edildi. Modifiyeli 44 araç trafikten men edildi. Bununla birlikte görülen eksiklik ve kural ihlallerinden dolayı 180 araca cezai işlem uygulandı. Yine trafikte egzozu açık, ehliyetsiz ve kurallara uymadan seyrettikleri tespit edilen 289 motosiklet ve elektrikli bisiklet sürücüsüne cezai işlem uygulandı, 49 motosiklet ve elektrikli bisiklet görülen eksiklikleri sebebiyle trafikten men edildi.

Açıklamada, Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekiplerince yapılan denetim ve kontrollerin tüm gün boyunca değişik noktalarda yapılmaya devam edeceği belirtildi. Trafik kazalarının ceza ve korkuyla önlenemeyeceği, ancak eğitim, bilinçlenme ve sürücülerin ve yayaların birbirlerine olan saygısıyla önlenebileceği vurgusu yapıldı.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 7 yorum yapıldı.
    YAZARLAR