20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
25 Ocak 2013 Cuma 10:32

Muazzam Dönüşüm

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Türkiye'nin son 10 yıl içerisinde her alanda gerek ekonomik, gerekse sosyal olarak muazzam bir değişim ve dönüşüm geçirdiğini söyledi.
Muazzam Dönüşüm

Isparta Girişimci Sanayici İş Adamları Derneği tarafından Barida Otel'de düzenlenen 'Yılın Başarılı İş Adamları Ödül Töreni'ne katılan Bakan Yazıcı, tören öncesinde Gül Toplantı Salonu'nda işadamları ile istişare toplantısı yaptı.

TÜRKİYE EKONOMİSİ BÜYÜYOR
Toplantıda konuşan Bakan Yazıcı, Türkiye'nin son 10 yıl içerisinde her alanda gerek ekonomik, gerekse sosyal olarak muazzam bir değişim ve dönüşüm geçirdiğini söyledi. Yazıcı, "İnsanlarımızın kullandığı araçlardan konutlara kadar, evdeki mobilyaya kadar muazzam bir değişim var.

Bütün bunlar Türkiye ekonomisinin büyümesiyle sağlanıyor. Türkiye'nin zenginliği artmasaydı memlekette bu değişim ve dönüşüm olmazdı. Türkiye bu değişim ve dönüşümü yakaladı, istikrarla sürdürüyor" dedi.

MİLLETİN GÜNDEMİ İLE TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİ BİRLEŞTİ
Milletin gündemiyle hükümetin gündemini birleştirdiklerini belirten Bakan Yazıcı, "Türkiye Cumhuriyetihükümetleri olarak periyodik toplantılarımızı aksatmadan sürdürüyoruz. Artık Bakanlar Kurulu'nun toplantısı haber konusu olmuyor. O rutin zaten. Ama onun gündeminde milletin gündemi var" diye konuştu.

Türk Ticaret Kanunu'nun çıkarılmasıyla ticari hayatın aktörlerinin bütün faaliyetlerinin tepeden tırnağa şekillendirildiğini aktaran Bakan Yazıcı, "Yaptığımız her işi, o düzenlemenin paydaşlarıyla paylaşarak yürütüyoruz. Reel hayatın gerçekliğiyle uyum sağlanamayacak tıkanmalara yol açacak düzenlemeleri hemen büyük bir düzenlemeyle geçirdik" dedi.

İŞ DÜNYASININ SORUNLARI AKTARILDI
Isparta Girişimci Sanayici İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alper Bayhan'ın yönettiği istişare toplantısında, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Kaçıkoç ve Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar başta olmak üzere iş dünyasının temsilcileri Bakan Yazıcı'ya sorunların aktardılar.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR