22 Haziran 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
31 Mayıs 2017 Çarşamba 13:08

Müftülük 38 İşçi Alacak

Müftülük 38 İşçi Alacak
Müftülük 38 İşçi Alacak

İŞ-KUr İl Müdürlüğü ile Isparta İl Müftülüğü işbirliğinde, toplam 38 kişilik  Toplum Yararına Program  düzenlenecek.

 İşte şartlar 

Programa katılmak isteyen kişilerin Isparta Çalışma ve  İş Kurumu  İl Müdürlüğüne Program için son başvuru tarihinden önce gelerek veya www.iskur.gov.tr internet adresinden iş arayan kaydının  yapılması gerekmektedir.

 

TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI

  •  Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, çalışıyor kaydının olmamasını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.
  •  18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.
  •  Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.
  •  Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.

 

Katılımcılar için TYP’den yararlanma süresi, on iki ay içerisinde ayrı ayrı olarak veya bir defada en fazla dokuz aydır. Dokuz aylık süre, kişinin TYP kapsamındaki bir programdan yararlanmaya başlama tarihi üzerinden değerlendirilir. Katılımcıların programa başladığı tarihten on iki ay sonra yeniden yararlanma hakkı doğar.

On iki ay içinde toplam üç aylık bekleme süresini dolduran katılımcılar için, üç ayın bittiği tarihten sonraki gün, on iki ay içerisinde dokuz aylık yararlanma hakkı tekrar doğar.

Bir katılımcı aynı kurum veya kuruluşla düzenlenen TYP’den en fazla on sekiz ay yararlanabilir.

Kurs ve/veya programlar (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) arasında altı ay bekleme süresi bulunur.

Kamuoyuna önemle duyurur.

 

İŞKUR-KATILIMCI BAŞVURU BAŞLAMA – BİTİŞ TARİHİ

 

MÜLAKAT TARİH VE SAATİ - YERİ

PROGRAM UYGULANACAK İLÇELER VE KATILIMCI SAYISI

 

PROGRAM BAŞLAMA –BİTİŞ TARİHİ

 

 

30 Mayıs – 03 Haziran 2017

 

 

Mülakat/seçme işlemleri Fatih Kuran Kursunda yapılacak olup, tarih ve saati başvuran kişilere Isparta İl Müftülüğü tarafından bildirilecektir.

Isparta Merkez (1), Eğirdir (2), Yalvaç (8),Sütçüler (7), Şarkikaraağaç(2), Atabey (3), Senirkent (5), Aksu (2), Gelendost (5), Uluborlu (3)

 

Mülakat/seçme işlemlerinin yapılmasını müteakip, programın başlama ve bitiş tarihleri belirlenecektir.

 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR