21 Eylül 2017 Perşembe

Kadir YAVUZ / Ajans32

Müsadenizle Cevap Hakkımı Kullanıyorum…

11 Temmuz 2013 Perşembe 14:43

En son yazımla ilgili ağır bir suçlamayla karşı karşıyayım…

Beni, zerre kadar tanımayan, bilmeyen; kendisinin kim olduğunu bilemediğim, bir isim var sadece ama o da takma isim mi, çakma isim mi henüz bilemiyorum.

Ama nasıl acımasızca, sorgusuz infaz ediyorsunuz anlamış değilim. Ben kendimi biraz tanıtayım, arkadaş her kimsen önce beni tanı, sonra yalaka mıyım, değilim ona göre karar ver, sonra nasıl böyle bir karara vardın, izah et!

Ben, hiçbir partiyi ve onun liderini direk desteklemiş değilim. Müslüman’ım, Türk’üm, Milliyetçiyim! İnancıma bağlıyım, Allah’ın emirlerine uyarım, O’ndan korkarım. Kuldan bir şey beklemem, partiden purtudan bir şey beklemem, şükür karnımı doyuracak kadar aşım, ortada kalmadan yaşayacak kadar işim oldu, çok maddi sıkıntı yaşadım, hâlâ da yaşıyorum, hiç kimseden dilendiğimi hatırlamıyorum. AKP’nin Genel Merkezine, şu 10 yıllık siyasi dönemlerinde bir kere gitmiş değilim…

Karşılama törenlerinde, karşılayan, alkışlayan olmamışımdır. Başbakan’dan, bir bakandan, milletvekillerinden oğlum için, benim için veya herhangi bir yakınım için iş istememişimdir. Bir dönem meclise, milletvekillerine kitaplarımı hediye etmek gayesiyle gittim, hiçbir partinin milletvekilini ayırt etmeden, hepsine tek tek gittim, yerinde bulabildiklerime kitabımı hediye edip ayrıldım, meclisten! CHP’nin o günkü milletvekili Mevlüt Coşkuner’den tutunda, Elazığlı ve Ispartalı mevcut iktidar partisinin milletvekillerine, hatta Tunceli Milletvekili Kamer Genç’e hemşehrimdir dedim, onu bile uğradım, sonra MHP milletvekili Korkmaz’a kadar uğrayıp, kitabımı hediye edip ayrılmışımdır. Bir tek kişide, daha sonra beni arayıp, tebrik veya teşekkür etmemiştir. Bende zaten onların onu yapmalarını açıkçası beklemedim hiç! Yalaka biri olsaydım, o milletvekillerinden bir şeyler koparmadan meclisin kapısından dönmezdim. Doğru mu?

Yaklaşık 40 yıllık gazeteciyim. Ticaretle uğraştım. Eğitimciydim. Kazancımın hepsini kaybettiğim oldu, Allah’ıma sığındım, kurtuluşu O’nda buldum. Bir tek partiliye, yalakalık etmedim, yalama nedir bilmem!
Yalamış olsaydım, şimdi benim de; Antalya’ya da, Elazığ’da, İstanbul’da yazlıklarım yani villalarım; şu an ikamet ettiğim Isparta’da da kışlıklarım yani evlerim olurdu. Vardı Allah’ıma şükürler olsun zamanında, hepsini zifirime giren bir arkadaşımın yanlış bir ticarete beni bulaştırması sonucu sıfırladım.

11 yıldır, Isparta’dayım… En az 5-6 mahalli gazeteye yazı yazdım… Şu an en son Ajans32 ve Çözüm Gazetesine yazıyorum, hiçbir gazeteden bir lira para almış değilim. Karşılıksız yazıyorum, amme hizmeti; niye diyeceksin, 150 yıl öncesinde başlayan kültürümüzü yozlaştırmanın karşısında, kendi çabamla bir mücadele veriyorum. Para hırsım olsaydı, gazetelere karşılıksız yani ücretsiz yazmazdım. Köşe olmaya bakardım.
AKP’ye veya o partinin liderine, Başbakan’a yalakalık yapmış olsaydım, 11 yıldır yapardım, niye şimdiye kadar yapmadım veya sen yaptığımı sanıyorsun ki; şimdi sen veya oğlun kim bilir ne maaşlar alıyorsunuzdur, diyorsun. Ben, asgari ücret alıyorum, aldığım 942 lira… Oğlumda asgari ücretle çalışıyor, nerede çalıştığını ve nasıl gecesini gündüzüne katarak çalıştığını söylesem inan utanırsın, tükürdüğünü yalarsın.

Ben, yalakalık yapmış olsaydım şimdi hangi holdingin genel müdürüydüm veya birkaç maaş alan küpünü şişiren yalakanın biriydim. Geçimimi eşimde çalışmasa var ya, zor yaparız. Ama şükürler olsun, rızık konusunda hiç şüpheye düşmemişimdir, o manada bir endişem olmamıştır hiç!

Hafta da şöyle 3-5 tanede kitap satıyor, lekesiz keseme kazanç sağlıyorum, yoksa şu yalancı dünya da kafamızı içine sokma gayesiyle o da Isparta’ya göçtüğümün tam 10’cu yılında krediyle aldığım evin, benim maaşım direk aylık kredi taksitini ödüyor, o da 10 yıllık banka kredisi kullanarak aldığımız 16 yıllık bir ev sahibi olacağız… Borç bitince! Yalakalık yapmış olsaydım, bu eski evi niye alaydım ki? Partinin, kurmay müteahhitleri beni ev sahibi yaparlardı, bir yalamama kalmış sence değil mi?

Ayıp, yazık, günah!
Benim fikirlerimi benimsemeyebilirsiniz, benim düşünce yapımdan olmayabilirsiniz, geziyi desteklemiş olabilirsiniz ama bu size bana onca iftirayı atmanızı gerektirmez ki? Ne diyeyim size, dilim varmıyor bir şey demeye!

Ben, insanı aşağılayan biri olmadım hiç! Hep onura etmekten yana olmuşumdur. Gördüğüm her doğrunun, her güzelin, her güzelliğin yanında olmuşumdur. İnsanı, harcamak onu kaybetmek çok kolaydır, insanımız kolay yetişmiyor, zor yetişiyor.

Bana hak etmediğim ithamlarda bulundunuz… Benim, hayatım boyunca çektiğim ticari sıkıntılarımı bir Allah bilir, senin dediğinden olsaydım, şimdi bunları çeken olur muydum? Benim, çocukken yani henüz 18’imi tamamlamamışken, altımda kendi adıma babamın aldığı otomobilim vardı… Kendi adıma kayıtlı ama henüz ehliyetim yok! O araçla gidip, direksiyon sınavını kazandım.

Ben, kaybetmişliğin ve kazanmanın ne demek olduğunu bilirim. Ben, şerefimle kazandım, kaybettimse de bir şerefsizin oyununa geldim de, kaybettim. Ama bir güne bir gün yalakalık ederek, kaybettiklerimi siyasilerden çıkarayım demedim.

Sen kim oluyorsun, benim 60 yıllık ömrü hayatımda yapmadığım yalakalıkla beni itham ediyorsun.

İnsanı harcamak, lekelemek, iftira atmak, sahtekârlıkla suçlamak, insanı aşağılamak ne kadar kolay değil mi?

Nasıl yaparım bunu, hakkında bilgi sahibi olmadığım bu kişiye, şimdi yalakalığınla kim bilir sen ve oğlun kaç lira maaş alıyorsunuzdur, diyorsun.

Hani, bir ara milletvekillerinin mal varlıklarıyla ilgili aşırı dedikodular çıkmıştı ya, o zaman maliyece ‘mal varlığı’ beyannamesi zorunluluğu getirilmişti. ‘nereden buldun?’ diye soruluyordu ve sorunun muhatabı da cevaplıyordu.

Şimdi, ben o dediğin yalakalardan biri olsaydım, şu an altımda son model bir JEEP olurdu. İster inan ister inanma, adıma kayıtlı bir külüstür arabam bile yok! Çok daha fazla bilgi istersen şayet, maliyeye sorabilirsin ve maaşlarımız hakkında da bilgilenmek için SGK’ya sorabilirsin.
Yine de, sana teşekkür ediyorum. Hakkımda bilip bilmeden konuşman bana bir cevap hakkı doğurdu. Sen sordun sanki ben de cevaplamış oldum.

Eksiğim veya yanlışım varsa lütfen beni uyar!

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR