23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Nisan 2012 Pazar 12:58

‘Müteahhit içme suyu depolarından çimento çalmış’

Yenişarbademli İlçesi Belediye Başkanı Mustafa Erdem, geçen bir yıllık hizmetleri ile ilgili faaliyet raporlarını açıkladı.
‘Müteahhit içme suyu depolarından çimento çalmış’

Yenişarbademli ilçesi Belediye başkanı Mustafa Erdem 2011 yılı faaliyet raporunu bir toplantı ile halka duyurdu. Belediye başkanı Mustafa Erdem geçtiğimiz iki yıl içinde de ilçe belediyesinin çalışmalarını rapor halinde halka sunduklarını belirterek, “Bu yıl ise kitapçık haline getirdik. Üs yönetici sunuşu ile başlayan Mustafa Erdem Belediye üyeleri çalışanlarının çalışmalara desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Belediye encümenimiz her hafta toplantılarını yapmıştır. Görüşülmesi ve karara bağlanması gereken konularda kanunların emredici hükümleri tüzük ve yönetmelikleri ifa edilmiştir. Belediye memur ve işçileri mesaiyi menfuru gözetmeksiniz özverili ve gayretli çalışmaları neticesinde başarılı bir yıl geride bırakılmıştır” dedi.

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK
Amacımız her şeyin en iyisini en doğrusunu yapmak olduğunu belirten Başkan Erdem, “Şeffaf belediyecilik anlayışıyla halkımıza beklentilerin üzerinde hizmet sunmaktır. Bütün çalışmalarımızın özünde sürekliliği olan istihdam yaratmaktır. Yenişarbademli tüm güzelliklere ve en iyilere laiktir. Geçtiğimiz üç yıl içerisinde olduğu gibi ileriki yıllarda da aynı gayretle düşüncelerle çalışacağımdan hiç şüphem yok. Dışarıya sürtüşme gibi yansıyan bazı konularda gerek belediye içinden gerekse halkımızdan gelip afra tafra yapanlar olabilir. Beni sizler görevlendirdiniz Yenişarbademli belediyesini 5 yıl idare et diye. Ben sizler adına Yenişarbademli belediyesini idare etmekteyim. Tabi ki sizler belediye Başkanına belediye çalışanlarına belediye encümenlerine maşını sizlerin ödediği herkese hesap sormakta sonuna kadar haklısınız. Bunu yapacaksınız yapmazsanız vatandaşlık görevini yapmamış olursunuz. Milletimiz uyumamalı kendi adına yöneten belediyeyi hepimiz denetlemeliyiz” şeklinde konuştu.

ŞOV YAPTIKLARI İÇİN ASFALT DÖKÜLMEDİ
İl özel idaresinin yardımı ile ilçenin Pınar başı mahallesinde 12 bin metre kare asfalt kaplama yapıldığını ifade eden Başkan Erdem, “İl özel idaresi 2 yıl öncesinde planlamaya almıştı bir türlü gerçekleşmedi 2011 yılında gerçekleşti. Birileri şov yaptı pankart açtı diye yol yapmadılar o eylemin arkasına denk gelmiştir. Harita ve imar çalışmaları ile ilgili çalışmalarımız var. İlçemiz uygulama ve imar planı içerisinde bulunan yol artığı, ihtas, tevit ve ifraz işlemlerinde belediyemizin yapmış olduğu uygulamalar dahilinde yapılmış ve yapılmaya da devam ediyor.

HALİ HAZIR HARİTA
İlçemiz hali hazır haritası için iller bankası %75 hibe %25 Belediyemizce ödenek kaydıyla yaptırılmaktadır. Hali hazır harita ilçemizde 1964 yılında Rahmetli Başkan Mahmut Yaman Gilik tarafından yapılmış. Daha sonra 1986 yılında Merhum başkan Mehmet Eroğlu tarafından kısmi bir revizyon yapılmıştır. Seksen altı yılından 2010 yılına gelene kadar hali hazır harita hiçbir şekilde Belediyemize lazım olmamıştır. Hali hazır harita neden lazım olur? Alt yapı hizmetleri yapacaksanız proje yapacaksanız o zaman hali hazır haritayı ve imar palanınızı sizden istiyorlar. Yenişarbademli mizin içme suyu isala hattı şebekesi su depoları 1960 yılında döşenmiş.

MÜTEAHHİT ÇİMENTO ÇALMIŞ
Pink boru ile döşenmiş. 43 Km şebekeyi 46Km çıkarıp 12 Km isale hattı polietilen 100 yıl ömrü olan bir boru onunla değişecek. Su depolarını su depolarının ancak biri kullanılabilir vaziyette yapan müteahhit çimento çalmış depoların içi içine dışı dışına akmakta. Bu depoların yapım dosyaları Antalya İller Bankası Bölge Müdürlüğü’nde mevcuttur bu dosyaların paraları ödenmiştir. Belediye Fen İşleri Müdürümüzün o dosyalarda imzası yoktur. Dönemin Belediye başkanı imzasını atmıştır müteahhitte parasını çekmiştir. Ödeme yetkilisi Belediye Başkanıdır Belediye Başkanı attığı imzadan 10 yıl sorumludur. Bunları geçmişi suçlama adına söylemiyoruz bizde bunları yeni öğrendik.”

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR