19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
09 Temmuz 2013 Salı 11:49

Mutlu Olmanın Yolları

Süper Lig’de Elazığspor formasıyla top koşturan Fabio Bilica ülkesinde bir skandalla gündeme geldi.
Mutlu Olmanın Yolları

Farklı milletlerden bilim adamlarının yaptığı 13 araştırmada, mutlu olmak için 8 basit öneride bulunuldu. Araştırmacılar, "Psychological Bulletin" dergisinde yayımlanan araştırmada "mutluluğun reçetesini" yazdı.

Hedefleriniz olsun
Uzun ya da kısa vadeli hedefi olanların üzüntüden daha kolay sıyrıldığı, hedeflerin hayata anlam kattığı ve çevreyle ilişkilerin daha sıkı olmasına katkıda bulunduğu vurgulandı.

İyi arkadaşlar edinin
Sosyal ilişkilerin mutluluk için önemli olduğunu belirten bilim adamları, sağlam arkadaş ilişkileri kuranların daha mutlu olduğuna vurgu yaptı.

Hayatınızda daha çok mavi olsun
Mavi rengin kişinin kendine güvenini artırdığını ve stresi azalttığını belirten bilim adamları, bu durumun da mutlulukta önemli rol oynadığına dikkati çekti.
Sabırlı olun
Mutluluğun beklemekten geçtiğini vurgulayan bilim adamları, güzel anların değerini daha iyi anlayabilmek için sabırlı olunması gerektiğini belirtti.

Gece 6 saatten fazla uyuyun
Araştırmacılar, gece 6 saatten fazla uyuyan (ortalama 6 saat 15 dakika) yetişkinlerin güne iyi başladığını belirtti. Çocuklara ve gençlere ise 8 saat uyumaları önerildi.

Başkalarına yardım edin
Hediye alanlar, parasal yardımda bulunanlar ya da hayır işleri yapanların mutlu ettikleri için daha mutlu oldukları vurgulandı.

Yeniliklere açık olun
Yeni deneyimlere açık olan kişilerin daha mutlu olduğunu belirten bilim adamları, yeni şeyler öğrenmenin beyni ve merak duygusunu harekete geçirdiğini de belirledi.

Sevin
Araştırmacılar sevgi, aşk ve hayatı bir başkasıyla paylaşmanın da mutlulukta büyük rol oynadığını ifade etti.

Hoşgörülü olun
Uzmanlar, anlayışlı olmanın, eksik aramamanın, övmeyi, takdir etmeyi, teşekkür etmeyi uygulayabilmenin, hoşgörülü ve saygılı olmanın mutluluktaki temel taşlardan biri olduğunu dile getirdi.

Doğa ve hayvanların olumlu etkisi 
şehir hayatının olumsuz etkilerinin insanı mutsuzluğa ve yalnızlığa sürüklediğini belirten araştırmacılar, hayvanların insanlar üzerinsinde pozitif enerji yarattığını ve hayvanlarla doğayla iç içe yaşanması gerektiğini vurguladı

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR