25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
27 Nisan 2012 Cuma 09:00

Nevzat Korkmaz'dan YGS Eleştirisi

MHP Isparta Milletvekili Nevzat KORKMAZ Isparta’nın YGS deki başarısını değerlendirdi ve şu açıklamalarda bulundu
Nevzat Korkmazdan YGS Eleştirisi

MHP Isparta Milletvekili Nevzat KORKMAZ Isparta’nın YGS deki başarısını değerlendirdi ve şu açıklamalarda bulundu.

“YGS sınav sonuçlarına göre YGS-1 puan türünde Isparta’nın en başarılı 4. İl olması memnuniyet vericidir. Bu başarının elde edilmesinde emeği geçen öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize ve idarecilerimize teşekkür ediyorum. Bu başarının sadece bu yılla sınırlı kalmayıp devamının gelmesinin hatta ilerleyen yıllarda en başarılı ilin Isparta olmasını da canı gönülden diliyorum. YGS sınav sonucu bize göstermiştir ki Isparta’mız nitelikli insan gücünü yetiştirebilecek kapasiteye sahiptir. Isparta’nın bu gücünün farkında olmalıyız ve bunu iyi değerlendirmeliyiz.

Sahip olduğumuz nitelikli insan gücünün Isparta’nın gelişimi açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ama üzülerek dile getiriyorum ki yetiştirdiğimiz gençlerimiz Isparta da kalmayı tercih etmiyor. Haksızda sayılmazlar! Isparta da gençlerimize iş imkânı sağlanamıyor.

İstihdamın azalmasından dolayı Isparta sürekli olarak göç veriyor. TÜİK’in rakamlarına göre; Isparta da 2001 yılında nüfus 500 bin iken 2011 yılında nüfus 398 bine gerilemiştir. 100 binde fazla vatandaşımız son 10 yılda Isparta’dan ayrılmıştır. Bu nüfus azalışının sebeplerini iyi incelemeliyiz. İnsanların yaşadığı ili değiştirmesinde ekonomik nedenler birinci sıradadır. Isparta da son beş yılda işsizlik İŞKUR rakamlarına göre %100 artmıştır.

İnsanlar karınlarını doyurmak için, özellikle eğitimli genç nüfus, doğdukları şehri terk ediyor. Yeni teşvik programı ile de bundan sonra Isparta’ya istihdam sağlayan yatırımın gelmesini beklemek hayal olur.

Umarım mevcut yatırımlar da Burdur ve Afyon’a gitmez. AKP iktidarı ekonomik açıdan Isparta’ya büyük adaletsizlikler yapmıştır. Gençlerimizin YGS sınavında elde ettiği sıçramayı maalesef AKP iktidarı döneminde Isparta gösterememiştir.” diyerek açıklamasını tamamladı.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR