23 Eylül 2017 Cumartesi

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

O Bir Isparta Aşığı

24 Kasım 2012 Cumartesi 12:29

Isparta’da maalesef ve maalesef yöneticilerimiz, işadamlarımız çok fazla sosyal sorumluluk projelerinde yer almıyor. Tabii fedakâr olan yöneticilerimizde var ama duyarlı olanlar azınlıkta.

Bugün aslen Sütçülerli olan hemşerimiz Mustafa Kaya’dan bahsetmek istiyorum. Kaya, dünyanın en büyük hızlı tüketim ürünleri şirketlerinden biri olarak tüm dünyada sürdürdüğü yatırım atağıyla, küresel pazardaki etkinliğini ve payını sürekli artıran Unilever’de müdür olarak görev yapıyor. Kaya, 190 ülkede faal durumda bulunan dünyaca ünlü bu firmalarda emekli olduktan sonra da görevine devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta İstanbul’da Mustafa Bey’i ziyaret ettik. Misafirperverliği bizi oldukça mutlu etti. 2 gün boyunca bizle yakından ilgilenen Kaya, İstanbul’da yaşayan Ispartalı hemşerimizle bizleri buluşturdu.

Isparta’nın gururlarıyla da tanışmak bizim için ayrı bir mutluluk. Mustafa Bey’i yaklaşık 1 yıldır tanıyorum. Mustafa Bey, kendini çok iyi geliştiren, güler yüzüyle etrafına neşe saçan tam bir İstanbul beyefendisi.

Isparta-İstanbul arasındaki köprüyü sağlayan Kaya, dürüstlüğüyle de işadamlarının göz bebeği.

Mustafa Bey tam bir Isparta sevdalısı, aşığı. 15 günde bir Isparta’ya gelip giden ilimiz protokolüyle iyi diyalog kuran Kaya, spor ve sosyal sorumluluk projelerine desteği çok seviyor.

İstanbul’da yapılan müsabakalarda sporcularımızı ağırlayan ve hemşerilerini kucaklayan Kaya gibi insanlara Isparta’nın ihtiyacı var. Bu tür insanları sahiplenmek ve kucaklamak gerekir.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR