18 Ocak 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
28 Eylül 2017 Perşembe 17:05

O Mesajlara Sakın Kanmayın

O Mesajlara Sakın Kanmayın
O Mesajlara Sakın Kanmayın

Son zamanlarda TKDK adını kullanarak “Kurumdan hibe kazandınız” şeklindeki mesajlarla vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığı bilgisini alan TKDK yöneticileri kurumun böyle bir uygulamasının bulunmadığını belirterek vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı. 

 

Her geçen gün yeni yöntemlerle vatandaşın cebindeki paraya göz diken dolandırıcılar şimdide Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)’nın adını kullanarak vatandaşları dolandırmaya çalışıyor. 

TKDK’dan yapılan açıklamada “Kurumumuzun adını kullanarak; vatandaşlarımızla irtibata geçen ve “Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan hibe kazandınız, TKDKMERKEZ” vb. mesajları yönlendiren art niyetli kişilerin, akabinde farklı telefon hatlarından (0850‘li, 444‘lü ve farklı GSM Operatörlerinden) yine vatandaşlarımıza ulaştığı ve bir kargo şirketi aracılığıyla kendilerine iletilen belgeler karşılığında ücret talep ettikleri bilgisi Kurumumuz tarafından tespit edilmiş ve bu sebeple kamuoyunun bilgilendirilmesi ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Kurumumuzun bu şekilde bir uygulaması bulunmamakta olup;  Kurumumuz uzmanları tarafından tüm bilgilendirmeler ücretsiz yapılmakta, projede yer alması gereken dokümanlar için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bu amaçla Kurumumuz resmi internet adresinde projede sunulması gereken evrakların örnekleri kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır. Bu türden bir muameleye maruz kalan kişilerin zaman kaybetmeden en yakın jandarma/polis merkezine veya Cumhuriyet Savcılığına müracaat etmeleri hususu; Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi. 

 
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR