24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Aralık 2011 Cumartesi 17:18

Oda TV 'Bu Bir Cemaat Oyunudur'

Oda tv den Cübbeli Ahmet Hoca yorumu: 'Bu bir Cemaat oyunudur'
Oda TV Bu Bir Cemaat Oyunudur

Oda tv den Cübbeli Ahmet Hoca yorumu: Bu bir Cemaat oyunudur.

Cübbeli Olayının Altında Aslında ne var?
Cübbeli Ahmet Hoca'nın dün sabah ifade vermek için Beşiktaş adliyesine alınmasından sonra başlayan süreç bu gün mahkemece tutuklanıp Metris ceza evine gönderilmesiyle sonuçlandı. İsnad edilen suç ise akıllara durgunluk veriyor: "insan ticareti".

Basında konuyla ilgili pek çok haber yazılıp çiziliyor. Pek çoğuda "çamur at izi kalsın" türünden. Tabii ki bu haberler Cübbeli Ahmet Hoca 'dan haz etmeyenler için pek keyif verici olsada cemaati ve sevenleri kendisine sahip çıkarak ve bütün gün boyunca Beşiktaş adliyesinin önünde toplanarak desteklerini gösterdiler. Kendisine yöneltilen bu iddiaların iftira olduğuna dair genel bir kanı tüm halkın üzerinde oluşmuş durumda. Malum son dönem de kişileri itibarsızlaştırmak için kullanılan yöntemlerin en basit ve etkili olanı fuhuş ve kaset skandalları.

Bir haber sitesinde  bu olaylar üzerine çok dikkat çekici tespitlerde ve yorumlarda bulunulmuş. Bizde aynen size aktarıyoruz: "Nakşibendî cemaatinin İsmailağa kolunun bilinen ismi Cübbeli Ahmet Hoca gözaltına alındı.Peki operasyonlar cenneti Türkiye'de bu operasyonun anlamı ne? Önce şunu söyleyelim. Türkiye'de yaşanan iktidar kaygısı yalnız siyasi iktidarı ele geçirmek için yaşanmıyor. İslami kesimde teslimiyet kaygısı da yaşanıyor.

Cübbeli Ahmet Hoca
AKP gecelerinde değil, Saadet Partisi toplantılarında konuştu. Milli kimlik vurgusu yaptı. Ilımlı İslam projesini eleştirdi. Seçimlerde AKP'ye mesafeli durdu. Gülen cemaatini yerden yere vurdu.

Cübbeli Ahmet Hoca aleyhinde önce Ergenekoncu kampanyası yapıldı. İnandırıcı olmadı. Ardından da alıştığımız gibi kasetleri çıktı. Son olarak da İstanbul Emniyeti'nin operasyonunda gözaltına alındı. Kısacası Cübbeli Ahmet çizgisini beğenelim ya da beğenmeyelim Türkiye'de son dönemde yaşanan iktidar çatışmasında karşı olduğu cemaat tarafından tasfiye edildi. Önce itibarsızlaştırıldı, sonra da suçlu gibi gözaltına alındı. Türkiye hiçbir güç merkezinin dışında kalamadığı bu değişimde, Cübbeli Ahmet'in de tasfiyesini görmüş oldu."

"Önce Cübbeli Ahmet Hoca'nın seks kasetleri internete düşürüldü. Türkiye'de artık, ancak devletin istihbarat gücüyle yapılabilen; dinleyip, takip edip, kamera yerleştirip, internete düşürüp kişiyi itibarsızlaştıran organizasyonlar olduğu biliniyor.

"Kamera servislerini" emniyetin içine sızmış cemaatçi polislerin yaptığı da sır değil. Bu güç Cübbeli Ahmet Hoca'yı itibarsızlaştırmak için seks kasetlerini piyasaya sürdü. Ancak etkili olamadı. Fakat ne ilginçtir, bu olaydan aylar sonra Cübbeli Ahmet Hoca bu kez şoförü ve korumasının gözaltına alınmasından kısa bir süre sonra Karagümrük çetesiyle irtibatlı bulunup gözaltına alındı.

Şimdi soru şu: cemaatin hedefinde niye Nakşibendîler var? Cemaat, kendisi dışında dini bir organizasyon olmasını istemiyor mu? Tüm tarikatların, grupların, sadece bir tek "Hocaefendi" etrafında birleşmesini mi istiyor?

Yoksa Cübbeli Ahmet Hoca gibi renkli bir figürle niye bu kadar çok uğraşsınlar ki?

Cübbeli cemaatin hangi oyununu bozuyor acaba?"

Kaynak : marifethaber.com

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR