23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
18 Mayıs 2013 Cumartesi 14:04

Ödüller Sahiplerini Buldu

SDÜ “Uluslararası 16. Bilim ve Bahar Şenliği” kapsamında düzenlenen yarışmaların ödülleri, Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.
Ödüller Sahiplerini Buldu

Törende ilk olarak SDÜ Kurumsal İletişim Merkezince hazırlanan SDÜ tanıtım filmi izlendi ve halk oyunları gösterisi sunuldu.Konuşmasına “Türkiye’nin 21. Yüzyıl vizyonu perspektifinde bilimsel gelişmelere bağlı olarak teknolojik dönüşümlerle sektörlerin ayağa kaldırılmasının amaçlandığı bu tür proje ortamları, üniversitemizin temel misyon uzantıları içerisindedir” diyerek başlayan SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, ürettikleri bilgiyi değişik sektörlere aktaramayan üniversitelerin kendilerinden bekleneni tam anlamıyla yerine getiremeyeceğini kaydetti.Üretilen tezlerin ve çalışmaların kütüphanelerin tozlu raflarında kalarak değer üretmeye yönelik kullanılmamasının önemli bir problem olduğunu ifade eden İbicioğlu, SDÜ’nün özellikle son iki yıldır sanayicilerin, iş adamlarının, hayatın farklı kesimlerinde rol oynayan meslek gruplarının ve akademiyanın buluşmasına yönelik bir ara yüz olarak ortaya koyduğu “Bilim Şenliği”nde pek çok projenin sergilendiğini söyledi.Son günlerde yaşanan olaylara da değinen İbicioğlu, birlik ve beraberliğin önemini vurgulayarak “Geleceğe güvenle bakmalıyız. Biz bir ölür bin diriliriz” sözleriyle konuşmasını noktaladı.Isparta’nın çok önemli bir şehir olduğunu söyleyen Isparta Valisi Memduh Oğuz ise SDÜ’nün Türkiye’de başarılı ve önemli bir ilim yuvası olduğunu ve bilimle birleşen bahar şenliğinin Isparta'nın tarihi çizgisini yansıttığını belirterek etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Mezun olan öğrencilerin Isparta ile bağlarını koparmaması gerektiğinin altını çizen Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ise eğitim kalitesinin artırılması ve uygun eğitim alanlarının oluşturulması konusunda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi.Tören kapsamında, SDÜ öğrencileri arasında şenlik öncesi yapılan anket sonucunda En İyi Haber Spikeri Ödülü Ali Kırca’ya, En İyi Bayan Haber Spikeri Ödülü Seval Çöpür’e, En İyi Komedi Dizisi Ödülü Seksenler Dizisine, Üniversite- Kent Birleşmesinde En Başarılı Vali Ödülü Isparta Valisi Memduh Oğuz’a, Özgürlük ortamında Güvenliği Sağlayan En Başarılı Müdür Ödülü Isparta İl Emniyet Müdürü Mehmet Or’a, Bölgesel Girişimciliğe Önem Veren En Başarılı Bürokrat Ödülü BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin’e verildi.Törende, önce tüm yarışma kategorilerinde ardından da şenliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere ödül ve teşekkür plaketleri takdim edildi.Rektör İbicioğlu törenin teşekkür bölümünde yaptığı konuşmada “Güzel bir organizasyonun ortaya çıkması her zaman kolay olmuyor. Yöneticilerin başarısı, kadrolarının kalitesi ve özverili çalışmalarına bağlıdır. Değerli zamanını ayırarak bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Geleceğin Türkiye’sinin modern yiğitlerisiniz. Başarınız daim olsun.” dedi.Törenin düzenlendiği Prof. Dr. M.Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezinin fuayesinde açılan sergide ise illüstrasyon ve karikatür dallarında ödül alan çalışmalar beğeniye sunuldu.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 4 yorum yapıldı.
    YAZARLAR