23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
26 Nisan 2012 Perşembe 20:58

Öğrencilere Günde 2 Defa Süt Verilecek

Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen okul öncesi öğrenciler dahil ilköğretim 5.sınıf öğrencilerine kadar tüm öğrencilere günde 2 defa olmak üzere 200 ml.gram SÜT verilecektir.
Öğrencilere Günde 2 Defa Süt Verilecek

Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen okul öncesi öğrenciler dahil ilköğretim 5. sınıf öğrencilerine kadar tüm öğrencilere günde 2 defa olmak üzere 200 ml. gram SÜT verilecektir.
 
Süt kampanyası 2 Mayıs’ta başlayacağını söyleyen Milli Eğitim Müdür Vekili Rahmi Ulu kampanya ile ilgili şunları söyledi; ‘Bakanlığımızdan genelge yeni geldi. 2 Mayıs’ta tüm il genelinde uygulanmaya geçecektir. Bunun için bir Müdür Yardımcımızın Başkanlığında bir komisyon oluşturduk. Amaç: Öğrencilerin dengeli beslenmesini sağlamaktır. Küçük yaşta doğal ürünlere yönelmesini, öğrencilere zarar veren sıvılı içeceklerden öğrencileri uzaklaştırmaktır. Bu kampanya eğitim-öğretim süresince devam edecektir. Her yıl devamı gelecektir. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz merkezi Antalya’da olan Yörükoğlu firması ile mevzuat gereği anlaşmış durumdadır’ dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR