25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
28 Ağustos 2014 Perşembe 10:03

Okul Düzenlemelerine Bakanlıktan Veto

Isparta'da uygulanan okul birleştirmelerine Genel Müdürlükden veto geldi. MEB Genel Müdürlüğü Isparta'daki bazı okulların birleştirilme kararlarını iptal etti.
Okul Düzenlemelerine Bakanlıktan Veto

Isparta'da büyük tartışmalara neden olan okul birleştirmelerine Milli Eğitim Bakanlığı Genel Müdürlüğü tarafından veto geldi. Genel Müdürlük'ten İl Mill Eğitim Müdürlüğü'ne 23 Temmuz 2014 tarihinde gönderilen yazı da bazı okulların birleştirilemeyeceği belirtildi.

VELİLERDEN SAKLANDI MI?
Öte yandan Temmuz ayında gelen bu yazının Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kamuoyundan saklanarak mağduriyet yaratıldığı iddia edildi. Bu konuyla ilgili hukuki sürecin başlatılacağı ifade edildi.

PARA GÖNDERİLMEYECEK
Diğer taraftan taşınmalar için 2 milyon TL gönderilmeyerek, yeni okul yapımlarında kullandırılacak.

İŞTE O YAZI:
"İliniz Merkezinde,bulunan 4 Ticaret Meslek Lisesinden Gürkan Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ile Isparta Sanayi Meslek ve Teknik Anadolu. Lisesine öğrenci talebinin azalması nedeniyle Gürkan Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinin, Isparta Gül Şehri Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ile Isparta Sanayi Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinin de Isparta İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile birleştirilmesi teklifine ilişkin ilgi yazı ve ekleri incelenmiştir.

2014 Ortaöğretim Kuramlarına Geçiş Uygulaması tercih listeleri ve kontenjan sayıları ilan edildiğinden, söz konusu okulların 2014-2015 eğitim-öğretim yılında birleştirilmeleri mümkün görülmemektedir.
Ancak, söz konusu okulların birleştirilmeleri ile ilgili Valilik teklifinin yenilenmesi durumunda, konu 2015-2016 eğitim-öğretim yılında yeniden değerlendirilecektir."

ses32

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR