21 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
27 Mart 2019 Çarşamba 12:50

Okullara ‘Seçim’ Tatili

Okullara ‘Seçim’ Tatili
Okullara ‘Seçim’ Tatili

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde öğretmenlerin çoğunluğunun görevli alması ve okul binalarında oy kullanılacak olması nedeniyle, eğitim - öğretime hazırlıklar hemen tamamlanamayacağı için 1 Nisan Pazartesi günü okullar tatil edilecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuya ilişkin 81 İl Valiliğine genelge gönderdi.

Bakan Selçuk genelgede; 31 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek yerel seçimlerde öğretmenlerin sandık kurullarında görev alacaklarını ve okullarda oy kullanılacağını kaydetti. Öğretmenlerin bir kısmının da sandık başkanı olarak görev yapacağını söyleyen Selçuk; “Özellikle köylerde görev yapan öğretmenlerin dönmesi, sandık başkanlarının gece yarılarına kadar ilçe seçim kurullarına teslimat yapması gerekiyor. Bu öğretmenlerin de sabah erkenden okulda olmaları mümkün görünmüyor” dedi.

Okul binalarında seçim sandıklarının kurulacağına işaret eden Bakan Selçuk, temizlik yapılması ve sandıkların kaldırılmasının da zaman alacağını belirtti. Selçuk, öğretmenlerin dinlenmiş olarak görev yapabilmeleri ve okul binalarının eğitim-öğretime hazırlanabilmesi için 1 Nisan Pazartesi günü ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarının tatil edildiğini bildirdi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR