22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
25 Nisan 2012 Çarşamba 11:05

Öner: Ispartalı Gençler Neden Evlenemiyor?

Cumhuriyet Halk Partisi Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner, şehrin en büyük sorununun işsizlik olduğunu ve bu yüzden birçok gencin evlilik dahi yapamadığını dile getirdi.
Öner: Ispartalı Gençler Neden Evlenemiyor?

CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner, işi olanın hayatta her sorunu aşmaya muktedir olacağını söyleyerek, “mutlu yaşam bölgesi olan ilimizde çığ gibi büyüyen sorunlara biran evvel çare bulunmalı” diye konuştu.

Öner, “İşi olmayan evlenemiyor, ev, bark kuramıyor, evli ise çoluk-çocuğunu geçindiremiyor, psikolojik bunalıma giriyor. Akdeniz için mutlu yaşam bölgesi sloganımız var, Baka bölgesi olarak. Mutlu Yaşam Bölgesi olmaktan çıktığımız gibi temiz hava bölgesi olmaktan da çıktık. 2 bin yılındaki fabrika sayısı kaçtı, işçi, sayısı kaçtı, 2011 yılında kaç oldu. İşçi sayısı ne kadar azaldı?

İktidara yüklenen Öner, “Her şeye peki diyenler Isparta’ya söyleyecek söz bulamıyorlar” dedi ve “Oylar, AKP’ye, eleştiriler CHP’ye bunu anlamak mümkün değil. Sayın Başbakan ve onun her dediğine peki diyenler, Isparta’ya söyleyecek söz bulamıyorlar. Ispartalı hemşerilerimiz de sağ olsun, kimi aldanıyor kimi aldatılıyor, kandırılıyor, kimi de korkutuluyor, AKP’ye verdiği desteği, artırıyor”dedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR