21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
02 Nisan 2012 Pazartesi 11:45

Öner: Oylar AKP’ye, sitemler CHP’ye

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ali Haydar Öner, özellikle Ispartalı vatandaşların büyük bir darboğaz içerisinde olduğu dile getirerek: “Oylar AK Parti’ye veriliyor, sitemler bize geliyor. Biz halkı dinliyoruz. Ama bazıları halkı dinlemekten kaçıyor”
Öner: Oylar AKP’ye, sitemler CHP’ye

CHP Isparta Milletvekili Öner, halkın geçiminin günden güne zorlaştığını belirterek: “Isparta’nın en büyük sorununun işsizlik” dedi.

Öner, işi olanın hayatta her sorunu aşmaya muktedir olacağını söyleyerek, “mutlu yaşam bölgesi olan ilimizde çığ gibi büyüyen sorunlara biran evvel çare bulunmalı” diye konuştu. Ali Haydar Öner, “İşi olmayan evlenemiyor, ev, bark kuramıyor, evli ise çoluk-çocuğunu geçindiremiyor, psikolojik bunalıma giriyor. Akdeniz için mutlu yaşam bölgesi sloganımız var, Baka bölgesi olarak. Mutlu Yaşam Bölgesi olmaktan çıktığımız gibi temiz hava bölgesi olmaktan da çıktık. 2000 bin yılındaki fabrika sayısı kaçtı, işçi, sayısı kaçtı, 2012 yılında kaç oldu. İşçi sayısı ne kadar azaldı?” dedi.

İktidara yüklenen Öner, “Her şeye peki diyenler Isparta’ya söyleyecek söz bulamıyorlar” dedi ve “Oylar, AKP’ye, eleştiriler CHP’ye bunu anlamak mümkün değil. Sayın Başbakan ve onun her dediğine peki diyenler, Isparta’ya söyleyecek söz bulamıyorlar. Ispartalı hemşerilerimiz de sağ olsun, kimi aldanıyor kimi aldatılıyor, kandırılıyor, kimi de korkutuluyor, AKP’ye verdiği desteği, artırıyor. Oylar AKP, eleştiriler, sitemler CHP’ye, bunu anlamak pek de mümkün değil” dedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR