19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20 Ağustos 2012 Pazartesi 07:59

Öner: "PKK Mevzilerini Koruyor"

Hakkari'de incelemelerde bulunan CHP'li Ali Haydar Öner, şoke edici açıklamalar yaptı.
Öner: PKK Mevzilerini Koruyor

CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner hükümetin terör konusunda yanlış politikalar uyguladığını söyledi.

CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner, iki hafta süren operasyonlara escort bayan rağmen terör örgütü PKK'nın Şemdinli'de mevzilerini koruduğunu söyledi.

Yeniçağ'a konuşan Ali Haydar Öner, BDP'li heyetin PKK terör örgütü mensuplarıyla karşılaşmasının ve ortaya çıkan tablonun sürpriz olmadığını söyledi.

Şemdinli'de PKK terör örgütü ile güvenlik kuvvetlerinin 19 gün süren çatışmasını yerinde incelemek için bölgeye giden CHP'li Ali Haydar Öner, kendilerinin valilik tarafından tahsis edilen korumalar eşliğinde bölgeyi gezebildiklerini söyledi.

Geçici egemenlik girişimi

Öner "PKK'nın oralarda sıkça eylem yaptığı biliniyor. Bunlar geçici egemenlik girişimleridir. Sürekli egemenliğe Türk Silahlı Kuvvetleri izin vermez. PKK'nın eylemlerine batı bölgelerinde de rastlıyoruz. PKK Şemdinli'de mevzilerini terk etmedi. Neticede güvenlik kuvvetleri elbet duruma hakim olacaktır. Hükümetin yanlış politikaları, PKK'ya taviz niteliğindeki uygulamaları bugün bu görüntülerle karşılaşmamızın nedenidir" diye konuştu.

Bölgenin PKK'nın rahatsızlık duyduğu vali, emniyet müdürü, kaymakam ve korumalardan hükümet eliyle tasfiye edildiğine dikkat çeken Öner, ortaya çıkan tablonun da hükümet eseri olduğunu ifade etti.

Öner, "Metropol alanları bombalarla doldurduğunuzu biliyoruz ifadeleri basına yansıyor, çadır mahkemeleri kuruluyor, pişman değiliz dediği halde otobüslerin üzerinde boy gösteriyorlar. Bunlar da PKK'nın cüretini artırdı. Hükümet bu yaklaşımlardan uzak durmak zorunda" dedi.

Kutluata da eleştirmişti

MHP Genel Başkan Yardımcısı Münir Kutluata da, hükümetin Şemdinli'de yürütülen operasyonla ilgili açıklama yapmadığını belirterek, "O yüzlerce militan nerede ve getirilirken haberdar olmadığınız ağır silahlara ne oldu?" diye sormuştu. Kutluata, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin dış politikası, bölücü terörü önleme ve ekonomi politikasının iflas etmiş bir iktidar tarafından yönetildiğini savunmuştu.


 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR