24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
19 Şubat 2016 Cuma 09:40

Online Olarak Plakadan Ceza Sorgulaması İçin Yapılması Gerekenler Nedir?

Trafikte seyreden birçok araç çoğu zaman trafik cezasına maruz kalır. Bu trafik cezalarında çoğu zaman araç sürücüsü yaptığı hatanın farkında olabilir ya da farkında olmaz. Ancak araç sahiplerinin yapması gereken aracına ya da kendisine kesilen herhangi b
Online Olarak Plakadan Ceza Sorgulaması İçin Yapılması Gerekenler Nedir?

 

Trafikte seyreden birçok araç çoğu zaman trafik cezasına maruz kalır. Bu trafik cezalarında çoğu zaman araç sürücüsü yaptığı hatanın farkında olabilir ya da farkında olmaz. Ancak araç sahiplerinin yapması gereken aracına ya da kendisine kesilen herhangi bir cezanın olup olmadığını öğrenmektir. Bu işlemi yaparak üzerinde herhangi bir cezanın olup olmadığını öğrenebilir.

Ceza sorgulaması kaç şekilde yapılır?

·         Trafikte alınan cezalar iki türlüdür. Birisi araç plakasına kesilen ceza diğeri ise sürücü belgesine yazılan cezadır.

·         İnternet üzerinden trafik cezası sorgulama plakaya göre yapılacaksa araç plakanızı, araç tescil tarihi ve TC kimlik numaranızı ya da vergi numaranızı sisteme doğru şekilde girmeniz gerekir.

·         Trafik cezanızı 11870 sorgulanma servisinden de yararlanarak öğrenebilirsiniz. Ancak en kısa sürede rahatlıkla öğrenme imkanına sahip olursunuz.

Aldığınız herhangi bir trafik cezasını herhangi bir gecikmeye girmeden online olarak internet üzerinden ödeyebilirsiniz. Bunun için ilk önce trafik cezanızın olup olmadığını yine internet üzerinden bu hizmeti veren sitelere giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Daha sonra cezanızın olup olmadığını öğrendikten sonra anlaşmalı bankaların kredi kartlarından cezanızı ödeme imkanını bulabilirsiniz. Kayak: www.sorgulamalari.com

 

 

 

 

 

YAZARLAR