22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Ocak 2016 Pazar 16:53

Örmeci Güven Tazeledi

Senirkent Yükseliş Vakfı’nın yapılan Genel kurulu sonunda mevcut başkan Ramazan Ziya Örmeci üçüncü kez Vakıf başkanlığına seçildi.
Örmeci Güven Tazeledi

Senirkent Yükseliş Vakfının seçimli Genel Kurulu, geçtiğimiz gün Isparta’daki vakıf bürosunda gerçekleştirildi. Genel Kurula, Vakfın eski başkanları olan Baro eski Başkanı Av. Faik Yıldız ve Türkocakları Şube Başkanı Dr. Levent Başyiğit’in yanı sıra Konya Ispartalılar Derneği Başkanı Ramazan Alan ve çok sayıda Senirkentli katıldı. Genel kurulda divan başkanlığını Senirkent eski Belediye Başkanlarından Avukat Necati Şahin yaptı. Vakfı faaliyet raporu Vakıf Sekreteri Şaban İliksiz tarafından okundu.Faaliyet raporunda Yükseliş Vakfının 76 öğrenciye 8 ay boyunca aylık 100’er lira burs desteğinde bulunduğu belirtilerek, burs desteğinde bulunanlara teşekkür edildi.Ayrıca Senirkent Yükseliş Vakfı olarak aynı anda 2453 Senirkentliye kısa mesaj gönderilerek Senirkentlilerin vefat, düğün, açılış vb. konularda haberdar olmasının sağlandığı kaydedildi.
ÖRMECİ VE EKİBİ GÜVEN TAZELEDİ…
Daha sonra faaliyet raporu hakkında Vakıf üyeleri görüş ve önerilerini dile getirdiler. 2016 yılı tahmini bütçesinin de 150 bin lira olarak kabul edildiği Senirkent Yükseliş Vakfının genel kurulunda açık oylama ile yapılan seçim sonunda mevcut yönetim üçüncü kez göreve seçildi. R.Ziya Örmeci başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor:
Ramazan Ziya Örmeci, Mehmet Fidan, M.Ali Karcı, Şaban İliksiz, Erdal Ulukan, Müjdat Umutlu, ve Erkan Türker.
ÖRMECİ ÇALIŞMALARA İLİŞKİN
AÇIKLAMALARDA BULUNDU…
Seçim sonunda söz alan Vakıf Başkanı R.Ziya Örmeci, Vakfa önemli gelir sağlamayı amaçlayan Çünür’deki yurt projesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Buranın parselini büyüttüklerini ve hesapta olmayan bazı gecikmelerden dolayı yurt projesine başlamanın geciktiğini ifade eden Örmeci, arsanın tapusunu aldıklarını ve en kısa sürede temelini atmayı amaçladıklarını söyledi. Örmeci, bu inşaatın yap-işlet-devret modeliylemi yoksa vakıf imkanlarıyla mı yapılacağına ilişkin daha sonra bir kongre daha yaparak bu konuda üyelerin görüşlerini alacaklarını ve buna göre karar vereceklerini söyledi. Örmeci, sözkonusu yurt arsasının proje ve imar işleriyle yakından ilgilenen Belediye Meclis Üyesi Şenel Karakaya’ya da teşekkür etti.
KERMES VE KIŞ ETKİNLİĞİ
DÜZENLEYECEĞİZ…
Örmeci, önümüzdeki günlerde Vakfın Hanımlar komisyonu tarafından düzenlenecek bir kermes açmayı düşündüklerini ve böylece vakfa gelir sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Ayrıca gelen talep doğrultusunda geçtiğimiz yıl düzenledikleri kış pikniği ve sabah kahvaltısı programlarını bu yıl tekrar düzenlemeyi amaçladıklarını kaydeden Örmeci, zaman zaman tertipledikleri gezi programlarının da devam edeceğini sözlerine ekledi.
ÖNEMLİ OLAN VAKFA
‘AKAR’ SAĞLAMAK…
Bu arada Senirkent Yükseliş Vakfı’nın yurt projesi hakkında kongreye katılanları bilgilendiren Vakıf ikinci başkanı Mehmet Fidan ise, geçmiş yıllarda Hacı Doğan Ay tarafından Çünür’de bağışlanan arsa üzerine yapmayı planladıkları yurt projesinin amacının Vakfa sürekli akar yani gelir sağlamak olduğunu hatırlattı. Isparta Belediyesi’nde sözkonusu arsa ile ilgili yapılan işlemler sonunda 650 m2 lik arsanın 705 m2’ye ulaştığını ve önümüzdeki günlerde askıya çıkacak olan 18 uygulaması ile bu alanın 805 m2 ye çıkacağını ifade eden Fidan, bu durumun sevindirici bir gelişme olduğunu kaydederek bu konudaki çabalarından ve yardımlarından dolayı Isparta Belediye Meclis Üyesi Senirkentli Şenel Karakaya’ya teşekkür etti. Fidan, mevcut alana büyük ihtimalle apart yapmayı düşündüklerini ancak bu konudaki kararın daha sonra verileceğini belirterek 2+1 şeklinde yapılacak olan toplam 22 daireli apart projesi ile vakfa aylık 11 bin lira gelir sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Fidan, apart inşaatının yapımının 1 milyon lirayı geçeceğini ifade ederek bu konuda Senirkent MYO yapımında olduğu gibi yine Senirkentli hayırrsever hemşehrilerinden destek beklediklerini sözlerine ekledi.
ŞAHİN’DEN SENİRKENTLİ
BÜROKRATLARA ÇAĞRI
Senirkent eski belediye başkanlarından olan ve kongrenin divan başkanlığını yapan Avukat Necati Şahin’de Senirkent’in daha da büyüyüp gelişmesi noktasında her Senirkentliye büyük görev ve sorumluluklar düştüğünü belirterek özellikle şuanda kamuda önemli görevlerde bulunan Senirkentli bürokratların da ilçenin sorunlarıyla daha çok ilgilenmeleri gerektiğini ifade etti.
Öte yandan, Şahin,kongrenin dilek ve temenniler bölümünde herkese tek tek söz vererek görüşlerini aldı. Şahin, bu tür kongrelerin sorunların ve isteklerin dile getirileceği ortamlar olduğunu belirterek bu nedenle kongreye katılan herkesin konuşmasını istedi ve herkesin tek tek düşüncelerini paylaşmasına imkan tanımış oldu.
VAKIF YÖNETİM KURULU ŞU
İSİMLERDEN OLUŞUYOR:
Senirkent Yükseliş Vakfı Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor: Başkan Ecz. Ramazan ZiyaÖrmeci, 2. Başkan Mehmet Fidan, Muhasip Mehmet Ali Karcı, Sekreter Şabanİliksiz, Üye Erdal Ulukan, Üye ErkanTürker ve Üye Müjdat Umutlu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR