24 Eylül 2017 Pazar

Hasan PARLAKYILDIZ / Ajans32

Orta Asya'dan Çıkılan Yolda...

06 Şubat 2015 Cuma 15:02

TÜRK            

Orta Asyadan çıkılan yolda kısrak başı gibi uzanan  Anadolu  kapılarını 1071 Malazgirt’te Sultan Alpaslan açarak bizler bu günlere geldik. Ne olduk, Selçuklu olduk, Osmanlı olduk, Türkiye Cumhuriyeti olduk, Ama hep  TÜRK olduk.

 

   Türk Milleti öyle bir millet ki öldü denildiği anda küllerinde tekrar uyanarak 7 düvene kafa tutan, haçlı zihniyetine boyun eğmeyen, Mazlumun yanında zalimin karşısında duran, Peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV) efendimizin övgüsüne mazhar olmuş. 5000 yıllık  tarihinde hep adaletli olmuş. 

 

Ertuğrul Gazini de dediği gibi "Mazlumun yanında, zalimin karşısında duracağız! Buna mazlumların SAHİBİ şahittir" Türk Milleti Allah sahit ki hep adaletli olmuştur. Tarihte Medeniyetin beşiği kabul edilen insan haklarının savunucusu olan  avrupanın kabul etmediği dışladığı iteleyip ötelediği toplumu atalarım kabul ederek onlara yurt vermiş içlerine alarak onlara insanca muamele etmişlerdir.

 

Bugün bizim birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlar şunu bilmelidir ki. Türk milleti HAYMEANA dediği gibi “Oba dediğin birlik ve beraberlik olduğu zaman ayakta kalır!..'' deyimine bağlı alarak dünyaya adalet dağıtmaya devam edecektir. İnsanı yaşatarak devleti yaşatacaktır. Uyan  türk milleti "Güneş doğduktan sonra yıldızlara bakılıp da yön tayin edilmez." Güneş doğmadan yıldızlara bakarak yönümüzü tayin edelim sonra yolumuzu şaşırmayalım.

 

Türk Milleti tarihi boyunca kendi cinsiyle hareket ederek sırtını hep dostuna dayamıştır. Bunu Abdulkadir Geylani ne güzel anlatmış. ''Her kuş kendi cinsiyle uçar. Kartallar kartalla, kargalar kargayla” işte Türk Milleti de birlikte hareket ederek adaletsiz olan bu dünya ya adalet dağıtmanın zamanı gelmiştir.

 

Ey Türk milleti pek çok noktada güçlü olmamıza rağmen masa başında kaybettiğimiz öyle olaylar var ki. Aklıma Cennet mekan Başbuğ Alparslan Türkeşin söyledikleri aklıma geldi. “Silahın gölgesi diplomasi masasına yansımıyorsa; Devletiniz masadan yenik ayrılır.” Necip milletim güçlü olmak için çalışmalı üretmeli ve her platformda söz sahibi olmalıyız. Durarak susarak ve seyrederek bir noktaya varılamayacağının farkına var ve kendi geleceğini kendin hazırla.

 

Sevgili dostlar Aliye İzzet BEGOVİÇ Bosnada savaşırken sormuşlar avrupda küçüçük bir ülkeyi neden savunuyorsun diye verdiği cevap şok edici türden “Ben Bosna’yı değil İstanbul’u savunuyorum” demiş bugün soydaşlarımız Musul da Kerkük te Musul da Çeçenistan da Doğu Türkistan da ve diğer Türk dünyasında Anadoluyu savunuyorlar.  

Bilge Kağan;

“Tüm oğuz beyleri işitin Üste gök delinmedikçe Altta yer denizi delinmedikçe İlini töreni kim bozabilir”

Unutmaki sen bu milletin aslı unsuru olarak kendine dön bu milletin sana ihtiyacı var.

 

 Fani dünya da Türk olmak zor çileli, Zoru seven dostlar kimsenin seni zorlamasına izin verme ki bu millet ayağa kalksın. yazımıza dua ile bitirelim.

Mazlumun dünyasında kıyametler koparken,  Zalimin yastığına rahatlık verme ALLAH'ım.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR