19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
19 Temmuz 2011 Salı 12:16

Özaydın 'Bir Deprem’de Halıkent Çöker'

Metro Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özaydın, 1999 öncesi inşa edilen tüm yapılar ile ‘Nuh’un döneminden kalma’ mahallerin yıkılması gerektiğini söyledi.
Özaydın Bir Deprem’de Halıkent Çöker

Metro Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özaydın, 1999 öncesi inşa edilen tüm yapılar ile ‘Nuh’un döneminden kalma’ mahallerin yıkılması gerektiğini söyledi.

HALIKENT ÇÖKER
Halıkent Mahallesi’ndeki ilk dönem yapılarının bir depremde çökeceği tezini ortaya alan inşaat Mühendisi Mustafa Özaydın. ‘herkes çok büyük düşünmelidir. Halıkent’i yıkıp 5 Bin konut yapabiliriz’ dedi.

“NUH’UN EVLERİ”
Eski mahalleleri bu şekilde tanımlayan İnşaat Mühendisi Özaydın buralarda Belediyenin yapacağı çalışmalar ile Uydu Kentlerin inşa edilebileceğini savundu.

1999 ÖNCESİ ÇÜRÜK
1999’a kadar tüm yapılarda statik açıdan yanlış hesap yapıldığını anlatan Özaydın, güçlü kiriş, zayıf kalan vardı. Bu yanlıştı. Şimdi güçlü kolon, zayıf kiriş var. 1999 sonrasına herkes tam olarak güvenebilir. Ama bu tarihten Önceki yapılar çürüktür” dedi.

Özaydın “Yine Halıkent’te büyük riskler var. 1980’li yıllardan sonra başlayan yapılaşma oldu o bölgede. İlk dönem ve 1999 öncesi yapılar gerçekten çürük. Bir depremde çöker. Çünkü zemini çöplüktür. O bölgede yeni bir düşünceye fikre ihtiyaç var. Gelin, tartışalım. Düğmeye basalım. Orada 5 Bin konut inşa edebiliriz. Bu güç Isparta’da var.” dedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR