21 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
13 Aralık 2018 Perşembe 22:12

Özel'den Günaydın'a Çağrı: O İhaleyi İptal Et!

Özel'den Günaydın'a Çağrı: O İhaleyi İptal Et!
Özelden Günaydına Çağrı: O İhaleyi İptal Et!

AK Parti Milletvekili Recep Özel, Dede Korkut Müzesi İhalesinin seçim sonuna bırakılması çağrısında bulundu.

Milletvekili Özel, açıklamasında “Yerel basınımızda çıkan haberlerden Kirazlıdere Mevkiinde Dede Korkut Müzesi Proje ihalesinin 14 Aralık Cuma günü yapılacağını öğrenmiş bulunmaktayım.

Belediye Meclisi’nin AK Parti Grubu, meclis görüşmeleri sırasında söz konusu projenin yerel seçimler sonrasına bırakılmasını, yeni dönemde hayata geçirilmesini önermiştir. Meclis kararı alınmış, sayın Belediye Başkanı, ihale için alel acele hareket etmiş ve ihale sürecini başlatmıştır. Isparta için hiç de öncelikli olmayan, acelesi olmayan bir proje maalesef ihale edilecektir.

Sayın Belediye Başkanının daha önceden ifade ettiği gibi projenin maliyeti çok yüksektir. İhale sırasında açılan zar¢ardan projenin maliyeti ortaya çıkacaktır. Isparta gibi şehirlerde bu kadar para harcanarak yapılacak bir proje değildir.

Getirisi-götürüsü hesaplanmadan yapılan projenin Belediyeye ağır yükü olacaktır. Seçim öncesinde göreve devam edip-etmeyeceği belli olmayan bir yönetimin bu ihaleyi yaparak yeni gelecek ekibe büyük bir yük bırakması doğru değildir.

Kirazlıdere’ye geçmişte olduğu gibi mütevazi bir proje uygulanmak yerine devasa bir taş yığınından oluşan müze yapması, Isparta Belediyesi’ni böylesine büyük bir mali yük altına sokması doğru değildir.

Isparta halkının Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki bir temsilcisi olarak buradan sayın Belediye Başkanı’nı uyarıyoruz. Bu ihalenin seçim öncesinde yapılması doğru değildir. İhale iptal edilmeli, projenin durumu seçim sonuna bırakılmalıdır. Kamuoyuna saygılarımla.” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR