21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
21 Kasım 2011 Pazartesi 10:33

Para Değil Bize Önce Sanayici Lazım

Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesinde arsa bedelinin yüzde 6O’ı hibe olarak destekleyen teşvik uygulaması için son kararı genel kurul verecek.
Para Değil Bize Önce Sanayici Lazım

Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesinde arsa bedelinin yüzde 6O’ı hibe olarak destekleyen teşvik uygulaması için son kararı genel kurul verecek. OSB Başkanı Ahmet Özçelik, yönetim kurulunun yatırımcının önünü açma adına mevcut fırsatın değerlendirilmesi yaklaşımında olduğunu söyledi.

Devletin yüzde 60 oranında arsa teşviki uygulama imkânı sunduğu Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesinde kritik bir karar süreci yaşanıyor Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığına borcu olan bölgeler statüsünde teşvikten faydalanacak yerler arasında yer alan Isparta OSB’de teşvik yönetmeliğinin uygulanıp uygulanamayacağı henüz belli değil. Zira düzenleme bu konuda yetkiyi Genel Kurula bırakıyor.

Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, söz konusu teşvik düzenlenmesinin Isparta’da uygulanıp, uygulanmayacağı kararının verilmesi için olağanüstü kongre yapacak. Kongrede teşvikin uygulanıp, uygulanmayacağına karar verilecek. Isparta OSB, arsa teşvikini uygularsa yaklaşık 2 milyon TL’lik arsa gelirinden mahrum kalınmış olunacak uygulanırsa ise 17 boş parselin 16’sında yeni yatırımlar öngörülüyor.

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özçelik, Devletin yatırımcıya yüzde 60 oranında hibe destek vereceği söz konusu düzenlemeyle ilgili kararı genel kurulun vereceğini söyledi.

OSB Üyelerinin vereceği her türlü karara saygılı olacaklarını kaydeden Ahmet Özçelik “Yönetim kurulu olarak yatırımcıların önünü açma yaklaşımı içerisindeyiz. Uygulama ile arsa gelirlerinden mahrum olacağız ama önce para değil. Bizim önceliğimiz Isparta’ya bir fazla yatırımın Yapılması. Bize para değil sanayici lazım” diye konuştu.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR